paypass

Eurobank i mBank wprowadzają nowe karty zbliżeniowe

Karty Wiadomości

Choć wielu Polaków nie darzy zbytnim optymizmem płatności zbliżeniowych, to obecne w naszym kraju banki wbrew przeciwnie. Eurobank i mBank zapowiedziały bowiem dziś, że wprowadzą do swojej oferty nowe karty debetowe.

W przypadku Eurobanku chodzi o kartę MasterCard Debit PayPass, która od dziś jest pierwszą kartą debetową z funkcjonalnością płatności zbliżeniowych w ofercie tej instytucji finansowej.

„Praktycznie każdy bank w Polsce ma już w swojej ofercie karty zbliżeniowe. Postanowiliśmy więc iść z duchem czasu i wprowadzić je także w Eurobanku. Co prawda pozostawiliśmy ostateczny wybór klientowi, ponieważ w ofercie nadal znajduje się dawna VISA Electron bez funkcjonalności płatności zbliżeniowych” – mówią bankierzy.

Najwyraźniej także bankierzy z „kwiatka” poczuli chęć do wprowadzania nowinek technologicznych na swoim podwórku, ponieważ z samego rana na stronie mBanku pojawiło się o tym, że do oferty zostanie wprowadzona karta:

  • MasterCard Debit Naklejka (dostępna od 23 października)
  • MasterCard PaySIM (karta SIM przygotowana w kooperacji z Orange, która pozwoli na płatności zbliżeniowe dokonywane przy pomocy wyłącznie telefonu komórkowego; termin wprowadzenia na razie bliżej nieznany)
  • MasterCard PayPass Zegarek (specjalny zegarek, który umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych; termin wprowadzenia na razie bliżej nieznany).

Co prawda jak na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie mBank wprowadzi dwie ostatnie karty płatnicze, ale skoro pojawiły się one już w tabeli opłat i prowizji „kwiatka”, to z pewnością będzie to miało miejsce w ciągu najbliższych kilku tygodni. Co na to klienci? Na pełne opinie trzeba jednak trochę poczekać, jednak z pewnością nie wszyscy będą zadowoleni z takiego posunięcia. Spora grupa klientów mBanku nadal bowiem tęskni za dawnym delfinkiem (karta debetowa VISA Electron) bez PayWave. Wygląda jednak na to, że stare (ale czy na pewno dobre?) czasy raczej nie wrócą.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments