przedsiębiorca

Nowe firmy padają jak muchy

Firma Wiadomości

Choć wielu Polaków myśli o założeniu własnego biznesu, to dane dotyczące polskich przedsiębiorców są co najmniej szokujące. Co druga świeżo założona firma w naszym kraju jest zamykana w ciągu roku. Co sprawia, że nowe przedsiębiorstwa tak szybko znikają z rynku?

Większość nowych przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z tego, że do prowadzenia własnej działalności gospodarczej potrzeba szeregu umiejętności. Trzeba znać się choć trochę na rachunkowości, podatkach czy marketingu. Inaczej nie mamy szansy nie tylko na szeroko zakrojony sukces, ale także choćby nawet na opłacenie bieżących wydatków naszej firmy – mówią specjaliści.

Aby założyć własne przedsiębiorstwo najlepiej mieć trochę własnej gotówki, ponieważ mało który biznes przynosi zyski od razu od pierwszego miesiąca – a przecież trzeba z czegoś opłacić ZUS, wynajem biura, biuro rachunkowe, a także telefon czy Internet. Większość osób właśnie w ciągu kilku pierwszych miesięcy od założenia własnej działalności gospodarczej przekonuje się, że jest to o wiele bardziej kosztowne i pracochłonne, niż by się mogło wydawać.

„Spora rzesza Polaków zakładająca własny biznes myśli, że pieniądze i zlecenia same do nich przyjdą. Tymczasem bardzo często aby utrzymać się na rynku trzeba pracować nawet po kilkanaście godzin dziennie. Jeśli ktoś nie lubi pracować i rozwijać się, to z pewnością nie odniesie sukcesu we własnym biznesie” – podkreślają eksperci.

Bez większych pieniędzy i umiejętności lepiej więc pozostać na przysłowiowym etacie, niż zakładać własną firmę, ponieważ możemy narazić się co najwyżej na nieprzewidziane koszty. Tak czy inaczej warto jednak próbować, ponieważ nie od dziś wiadomo, że do odważnych świat należy. Nawet najbardziej absurdalny pomysł może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, który pozwoli nam się obłowić.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Marcindariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dariusz
Gość

zabijają ich podatki i procedury. tarcza podatkowa taxxo to jedyne rozwiązanie

Marcin
Gość

A może zamiast wszystko robić „samemu” warto skorzystać z usługi outsourcingu? Przekazywanie pewnych zadań i procesów wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej może odciążyć właściciela firmy.