Kobieta - pieniądze

Specjalne konto dla kobiet? Czemu nie!

Banki Konta Wiadomości

Banki zaczęły interesować się płcią piękną. W jaki sposób? Wprowadzając np. specjalne rachunki bankowe dla kobiet. Jest to dość niespotykane zjawisko nie tylko na polskim, ale również na światowym rynku finansowym. Ale skoro istnieją już dedykowane konta dla nastolatków, a także emerytów, to dlaczego miałoby nie być podobnych rachunków dla kobiet?

Pierwszym bankiem w Polsce posiadającym specjalne konto dla kobiet jest Bank Zachodni WBK. Rachunek ten nazywa się „Konto na obcasach„. Jest on bezpłatny w prowadzeniu przy wpływach miesięcznych rzędu 1000 złotych miesięcznie. Do konta wydawana jest karta debetowa Visa Electron z dedykowanym do tego konta wizerunkiem. Wypłacimy nią bezpłatnie środki z każdego bankomatu na terenie Polski, a dodatkowo przez pierwsze pół roku bank oferuje Paniom darmowe ubezpieczenie assistance:

  • medical – całodobowa pomoc medyczna;
  • home – cieknący kran, albo zatrzaśnięte drzwi? wystarczy zadzwonić, a pomoc zjawi się w ciągu najbliższej godziny od przyjęcia przez bank zgłoszenia;
  • car – brak paliwa, albo awaria na drodze? pomoc drogowa wysłana przez BZ WBK zaradzi wszelkim problemom związanym z naszymi czterema kółkami.

Dodatkowo, płacąc kartą debetową wydaną do „Konta na obcasach” Panie otrzymają tzw. „PayBack”, czyli punkty w specjalnym programie, które następnie można wymienić na np. telewizor, czy wycieczkę zagraniczną. Możliwe jest także uzyskanie zwrotu 1% płatności kartą. Jedyną wadą rachunku dedykowanego specjalnie dla kobiet jest opłata za przelew międzybankowy w wysokości 0,50 zł.

Jak jednak od zawsze wiadomo – nie ma nic za darmo. Tak czy inaczej oferta banku BZ WBK wydaje się bardzo korzystna dla Pań, które uzyskują stałe comiesięczne dochody. Jest wręcz lepsza od wielu ofert dla Panów. Czy to przypadkiem nie dyskryminacja płci brzydkiej?

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments