deutsche bank

Deutsche Bank zaczyna „doić” swoich klientów z hipoteką na karku!

Konta Wiadomości

Niemiecki gigant działający także na szeroką skalę w kraju nad Wisłą do niedawna oferował tanie kredyty hipoteczne, ale dobiegają nas słuchy, że to przeszłość. Obecnie klienci ze starego portfela DB, którzy przy okazji wzięcia kredytu hipotecznego założyli konto w planie inwestor będą musieli płacić nawet kilkaset złotych rocznie za dodatkowe produkty bankowe. Co dokładnie podrożało?

Główna podwyżka objęła wspomniane konto z planem inwestor (obecnie brak tego produktu w ofercie), które było darmowe dla osób zaciągających hipotekę na wiele lat (podstawowa opłat poza promocją wynosiła nawet 50 zł). Deutsche Bank przesyła od kilku dni do swoich klientów posiadających właśnie ten rachunek info, że wprowadza nową tabelę opłat i prowizji. Co ciekawe – opłata za konto z planem inwestor wynosi w niej 12 złotych miesięcznie. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że karta debetowa jest płatna 3,50 zł miesięcznie. Razem wychodzi 15,50 zł miesięcznie.

„Wygląda na to, że DB zaczyna sięgać głęboko do kieszeni swoich dotychczasowych klientów. Co prawda bankierzy bronią się przed informacją o podwyżkach tym, że konto z planem inwestor można bez problemu zamienić na np. całkowicie darmowy rachunek internetowy dbNet. Sęk w tym, że klienci z półki premium raczej nie lubią takich rozwiązań” – mówią specjaliści.

Banki podobnie jak i ludzie z roku na rok potrafią zmienić się nie do poznania. Kiedyś w miarę tani kredyt hipoteczny w Deutsche Banku był korzystny dla dobrze zarabiającej klasy średniej i wyższej. Co prawda DB wyliczał dość zaniżoną zdolność kredytową, ale za to oferował korzystne spready i darmowe konto z darmową kartą debetową. Wygląda jednak na to, że to przeszłość. Przyszedł czas na podwyżki – i to dla tych, którzy niestety muszą być związani z danym bankiem przez nawet najbliższe 30 lat.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments