Bank Pekao

Pożyczka ekspresowa w Banku Pekao

Prześwietlamy oferty

Na dzień dzisiejszy kilka milionów Polaków nadal posiada konto osobiste (i nie tylko) w Banku Pekao, dlatego też przyjrzyjmy się nieco bliżej oferowanej przez ten bank pożyczce ekspresowej. Czy rzeczywiście jest ona tak bardzo korzystna, jak przedstawiają ją np. w telewizji?

Warto zacząć od tego, że pożyczka ekspresowa może być udzielona w kwocie nawet 150 000 złotych. Wszystko zależy tak naprawdę od zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. Warunek jest tylko jeden – bez zabezpieczenia (np. na nieruchomości) możemy dostać maksymalnie 20 razy tyle, ile zarabiamy miesięcznie „na rękę”. Dodatkowo warto mieć na uwadze fakt, że jeśli pozostajemy w związku małżeńskim, to umowę o kredyt muszą podpisać oboje małżonkowie (chyba że kredyt wyniesie mniej, niż 10 000 zł). Oprocentowanie pożyczki ekspresowej wynosi co prawda aż 19,99% w skali roku, ale jest kilka możliwości jego obniżenia. Np. zabezpieczając kredyt gotówkowy na naszych oszczędnościach w Banku Pekao (np. lokacie) możemy uzyskać oprocentowanie na poziomie nawet 12,99% w skali roku. Do ugrania jest dodatkowe 1,50% jeśli korzystamy z bankowości osobistej lub prywatnej. Jak więc widać – Bank Pekao ceni sobie stałych klientów. Ci, którzy mają od przynajmniej miesiąca Eurokonto właśnie w tym banku mogą liczyć na rozłożenie spłaty pożyczki ekspresowej na nawet 72 miesiące. Klient „prosto z ulicy” nie ma takich udogodnień. Może zaciągnąć kredyt gotówkowy w Banku Pekao na najwyżej 60 miesięcy.

Czy warto skorzystać z pożyczki ekspresowej w Banku Pekao? Jeśli jesteście Państwo stałymi klientami tego banku (czyli macie tak regularnie zasilane konto osobiste, konto oszczędnościowe, a także lokaty), to z pewnością tak. Istnieje wtedy możliwość utargowania prowizji do nawet 0% (normalnie wynosi ona przeważnie 5% kwoty kredytu, choć każdy przypadek jest rozpatrywany przez bank indywidualnie), a nawet obniżenie oprocentowania w skali roku o prawie połowę. W innym przypadku jest to gra nie warta świeczki, bo korzystniejszych ofert na rynku nie brakuje.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
krzys
8 lat temu

zawsze robie zestawienia gdzie wychodzi taniej. Tym razem byl to skok chmielewskiego. Unikam pozyczek, ale swieta rzadza sie dla mnie innymi regulami….