pieniadze

Przedsiębiorcy pozbywają się na gwałt swoich biznesów!

Firma Wiadomości

Nie ma co ukrywać, że dożyliśmy trudnych czasów – i to nie tylko dla przeciętnego Kowalskiego, ale także dla osób, które prowadzą własny biznes. Choć nierzadko jest on bardzo dochodowy, to coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na pozbycie swoich firm. Dlaczego?

„Prowadzenie własnego biznesu w Polsce (i nie tylko) z miesiąca na miesiąc jest coraz trudniejsze. Większość Polaków zaciska pasa – więc wydają coraz mniej na towary luksusowe czy choćby nawet rozrywkę. Póki dana firma jest jeszcze coś warta, to dużo lepiej ją sprzedać i pozyskane w ten sposób środki ulokować np. na lokacie, niż stracić praktycznie wszystko” – tłumaczą specjaliści.

Choć rzecz jasna nie wszystkie osoby prowadzące własne firmy w kraju nad Wisłą są tak sceptycznie nastawione do obecnej sytuacji gospodarczej w kraju, to jednak dane mówią same za siebie – aż 40% oszczędności Polaków leży obecnie na depozytach terminowych w bankach. To najwyższy odsetek w historii – a właściwie o ’89, kiedy to zmieniliśmy gospodarkę z centralnie sterowanej na kapitałową.

„Z pewnością gdyby nie przedsiębiorcy, to na lokatach w polskich bankach leżałoby dużo mniej pieniędzy, niż obecnie. Wiele osób na gwałt sprzedaje udziały w spółkach zo.o. czy akcyjnych. Wszystko po to, aby zabezpieczyć się na najbliższe kilka lat, które z pewnością nie będą zbyt udane dla osób prowadzących biznes w naszym kraju – mówią ekonomiści.

Wygląda na to, że wszechobecny kryzys coraz bardziej daje się we znaki polskim przedsiębiorcom. Tak czy inaczej część firm pozostanie na rynku. Pytanie tylko, czy wszystkie z nich przetrwają najbliższe kilka lat, które raczej nie będą zbyt udane dla naszej „zielonej wyspy”.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
9 lat temu

no właśnie, a jak jest z oszczędzaniem osób prywatnych? znam się słabo na tym ale chciałabym coś odkładać.zaczęłam czytać na ten temat i to mi trochę rozjaśniło: http://www.wykop.pl/link/1313537/kwartalne-zyski-z-czego-wynika-spadek-wartosci-inwestycji/

Ryszard
9 lat temu

No tak, nie każdy radzi sobie z kryzysem i jednym z najłatwiejszych rozwiązań jest zamknięcie biznesu. Czytałem nieco na temat zarządzania w kryzysie, np. małym przedsiębiorstwem (http://www.resulto.pl/baza-wiedzy/zarzadzanie-mala-firma-w-kryzysie/) i teoretycznie wydaje się to całkiem rozsądnym rozwiązaniem. Myślę, że zanim zdecydujemy się na zamknięcie biznesu, warto podjąć pewne kroki, które pomogą nam w poradzeniu sobie z kryzysem. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Czasem trzeba działać, nie wszystko da się tak po prostu przeczekać…

robert
9 lat temu

niech lepiej zainwestują w księgowość opti.pl i oszczędzą na buchalterii księgowej. jak firma 4 osobowa zatrudnia księgową to potem zdziwienie że firma pada…