pieniadze

Polacy nie ubezpieczają swoich mieszkań i domów

Ubezpieczenia

Musimy spojrzeć prawdzie w oczy – Polacy nie ubezpieczają swoich mieszkań i domów. Rzecz jasna nie jest to ich kaprys, a efekt kryzysu, który sprawił, że praktycznie każdy z nas coraz dokładniej przygląda się naszym wydatkom – także tym na ochronę posiadanych nieruchomości.

„Wśród naszych rodaków nadal króluje złudne przekonanie, że jakoś to będzie. Niestety bardzo często zdarzają się np. pożary czy podtopienia domów jednorodzinnych, przez co możemy stracić nawet kilkaset tysięcy złotych. Warto więc pomyśleć o tym, czy nie ubezpieczyć swojego majątku zawczasu – póki jest on nadal w dobrym stanie technicznym” – mówią specjaliści.

Należy mieć bowiem na uwadze fakt, że dużo trudniej (czytaj: drożej) jest ubezpieczyć nieruchomość, która np. rok temu spłonęła. Ceny polis ubezpieczeniowych bardzo często wynoszą raptem kilkadziesiąt złotych miesięcznie (za małe mieszkanie w niewielkim miasteczku), ale i tak nie skłania to Polaków do wykupywania tego typu zabezpieczeń.

„Jak mawiają starsi ludzie – Polak mądry po szkodzie. Tak było przed wiekami, i tak jest niestety także i dzisiaj. Większość naszych rodaków żyje chwilą, nie myśląc np. o ewentualnym żywiole, który może strawić w ciągu nawet kilku minut dorobek ich życia. To bardzo smutne, bo potem mamy do czynienia z ogromnymi dramatami, kiedy np. cała rodzina traci dach nad głową” – mówią eksperci.

Tak więc warto ubezpieczyć swoje mieszkanie czy dom. W wielu przypadkach pada jednak pytanie – za co, skoro portfel świeci pustkami.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Bartek - Fonexgość Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gość
Gość

hm to trochę dziwne. nie wpadłabym na taki pomysł i zamierzam ubezpieczyć swoje przyszłe mieszkanie.. co do kupowania mieszkań ciekawe jak rozwinie się sytuacja RnS i MdM bo póki co dyskusje nie milkną:www.wykop.pl/link/1342729/rodzina-juz-nie-na-swoim

Bartek - Fonex
Gość

Polacy nie ubezpieczają mieszkań
nie tylko dla tego, że jest kryzys. Polacy po prostu nie ufają firmom ubezpieczeniowym a programy w TV pokazujące kłopoty związane z późniejszym uzyskaniem odszkodowania tylko to pogłębiają. Natomiast nasze domy coraz częściej zabezpieczane są w inny sposób. Coraz więcej montuje się systemów alarmowych, rolet w oknach czy drzwi antywłamaniowych co zabezpiecza przed złodziejami, ale również więcej montuje się systemów inteligentnego domu, które dodatkowo wyposażone są w czujniki zalania i elektrozawory, czujniki czadu/dymu i systemy P.Poż. więc mimo braku ubezpieczenia nasze domy są coraz lepiej zabezpieczone.