grecja

Grecy nie chcą oszczędzać

Wiadomości

Podstawowym problemem Grecji nie jest już tylko kryzys gospodarczy i finansowy, ale także brak zrozumienia ze strony obywateli. Greccy obywatele nie chcą się zgodzić na dalsze cięcia i oszczędności, gdyż w gruncie rzeczy oznacza to gorsze życie. W Atenach rozpoczął się właśnie strajk generalny przeciwko polityce drastycznych oszczędności. Dzień wcześniej przedstawiono dalsze cięcia i oszczędności dotyczące rent i emerytur, a to z kolei doprowadziło do niezadowolenia wśród obywateli, którzy wyszli protestować na ulicę. Do strajku wzywały dwa największe związki zawodowe.

Jeden jest z sektora prywatnego – GSEE – a drugi z sektora państwowego ADEDY. W momencie strajku swoją pracę przerwali pracownicy ministerstw oraz nauczyciele. Przestały także kursować metra, autobusy, tramwaje, taksówki czy nawet promy. Eksperci spodziewają się także problemów w komunikacji lotniczej, gdyż w godzinach przed popołudniowych ma dojść także do strajku kontrolerów lotu. Niebezpieczny może okazać się strajk lekarzy, którzy zdecydowali się udzielać pomocy tylko w ważnych przypadkach. Strajk został rozpoczęty wczoraj, jednak ma zostać kontynuowany i dziś.

Większość obywateli zdaje się nie rozumieć powagi sytuacji oraz tego w jakim stanie są obecnie greckie finanse. Warto przypomnieć, że rząd Antonisa Samarasa po wielomiesięcznych negocjacjach z pożyczkodawcami – Międzynarodowym Funduszem Walutowym, Unią Europejską – doszedł do porozumienia w sprawie nowego pakietu oszczędnościowego.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments