telefon

Ericsson zwalnia pracowników

Wiadomości

Szwedzki koncern telekomunikacyjna Ericsson w najbliższym czasie planuje zwolnić blisko 1,5 tysiąca pracowników. Zwolnienia odbędą się we wszystkich oddziałach firmy w całej Szwecji. Wiadomość o zwolnieniach podała centrala firmy w Sztokholmie. Ludzie z zarządu twierdzą, że owe zwolnienia są nieuniknione, gdyż firma skupia się na konieczności szukania oszczędności.

Tomas Qvist – jeden z zarządu Ericssona – twierdzi, że firma musi skupiać się na kontynuacji wdrażania nowych strategii, które pozwolą jej utrzymać pozycję lidera na rynku, a bez zwiększenia wydajności i ograniczenia kosztów nie będzie to możliwe. Centralna Ericssona poinformowała, że redukcja zatrudnienia ma objąć działy sprzedaży, administracji oraz badań i rozwoju. Największe zwolnienia spodziewane są w oddziałach firmy w Sztokholmie – planowane zwolnienia to 1 tysiąc pracowników – oraz w regionie Goeteborga, gdzie prace straci prawdopodobnie koło 200 osób.

Nie ma jednak wątpliwości, że skala oszczędności obejmie także i inne odziały, które znajdują się m.in. w Malmoe, Lundzie, Luleai czy Karlskronie, a nawet i w Linkoepingu. Firma zrezygnuje więc z części pracowników tymczasowych oraz konsultantów zewnętrznych. Zwolnienia zaplanowane są na marzec 2013 roku, jednak poprzedzać je będą rozmowy ze związkami zawodowymi. Warto podkreślić, że koncern Ericsson na świecie jest pracodawcą dla ponad 100 tysięcy osób w 180 krajach – w ojczystym kraju zatrudnia 17,7 tysięcy pracowników.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments