alior bank

Alior Bank wchodzi na giełdę!

Banki Giełda Wiadomości

To już pewne i oficjalne info – Alior Bank wchodzi na giełdę! To o czym plotkowano od dawna staje się faktem – Wojciech Sobieraj pozbywa się swojego „dziecka”. Kto może być potencjalnym nabywcom?

Tak naprawdę akcje Alior Banku będzie mógł kupić każdy, choć na pakiet większościowy ma chętkę m.in. BRE Bank. Bank ten zapowiedział dość niedawno zamienienie marek BRE Bank, mBank i MultiBank w jedną – mBank – a także to, że zamierza nadal walczyć o klientów na rynku. Czyżby miało to oznaczać nabycie Alior Banku – jednego z najczęściej polecanych banków w Polsce?

„Alior chwalił się ostatnio tym, że ma największych przypływ klientów na polskim rynku. Ostatnio zaczął co prawda podwyższać dość ewidentnie opłaty, przez co część z nich może zwyczajnie z niego uciec przed giełdowym debiutem, ale raczej należy się spodziewać tego, że i tak bank nie opustoszeje. Wręcz przeciwnie – ma dość dobrą przyszłość. Pytanie tylko, w czyich rękach” – mówią specjaliści.

Co prawda przedstawiciele Alior Banku nie mówią nic na temat sprzedaży całości banku jednemu ze swoich konkurentów, ale nie jest to tak naprawdę wykluczone.

„Rynek usług bankowych w naszym kraju ulega stałej koncentracji. BZ WBK przejęło Kredyt Bank, a Raiffeisen objął Polbank. Dodatkowo Bank Pekao już dawno kupił BPH. Jeśli BRE Bank kupiłby w całości Alior Bank, to stałby się być może trzecim bankiem w Polsce – zaraz po PKO BP i Banku Pekao. Jak na razie jest to jednak jedynie marzenie, które wcale nie musi się spełnić” – kwitują eksperci.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
11 lat temu

ciekawe jak im to pójdzie,życzę powodzenia ;) ale dla mnie i tak numerem 1 jeśli chodzi o banki jest getin.mają wiele plusów, do tego niezłą ofertę i dobra obsługę klienta.