Getin Bank

Getin Up – nowy bank Leszka Czarneckiego

Banki Wiadomości

Raptem wczoraj Internet obiegła bardzo ciekawa informacja na temat tego, że Leszek Czarnecki zamierza już w grudniu uruchomić w naszym kraju nowy bank – Getin Up.

Nad projektem pracowano po cichu, przez co nie było nic o nim wiadomo aż do wczoraj. Getin Up ma być bankiem wirtualnym, wykreowanym na wzór Alior Sync czy nowego mBanku, który ma zadebiutować na polskim rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jak na razie wiadomo tylko tyle, że Getin Up ma zrewolucjonizować dogłębnie polski rynek płatności kartami płatniczymi. Bank ten chce bowiem zintegrować w jednym plastiku m.in. kartę debetową oraz token, co będzie skutkowało umieszczeniem na debetówce wyświetlacza i kilku klawiszy.

„Co prawda tego typu rozwiązania są już w użyciu np. w Turcji, ale w Polsce jak na razie żaden bank nie wydaje aż tak nowoczesnych kart płatniczych, które w wygodny i szybki sposób umożliwiają choćby nawet sprawdzanie stanu konta na wyświetlaczu, który jest umiejscowiony w plastiku. Niemożliwe? A jednak – i to już za niedługo” – mówią specjaliści.

Getin Up ma rzekomo wystartować już w grudniu – więc za raptem dwa tygodnie. Czy tak się rzeczywiście stanie? Przekonamy się o tym za niedługo. Jak na razie trudno powiedzieć, czy nowe „dziecko” Leszka Czarneckiego zrewolucjonizuje polski rynek usług bankowych. Bankierzy jak na razie ujawnili, że Getin Up początkowo będzie działał w ramach obecnego Getin Banku (jako odrębny rachunek – najprawdopodobniej całkowicie darmowy z bezpłatną kartą debetową), a potem umiejscowi się w oddziałach przejętego przez Czarneckiego banku DnB Nord. Co z tego wyniknie? Jak mawiają niektórzy: poczekamy, zobaczymy.

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wojtek
8 lat temu

Swietny pomysl od strony L. Czarneckiego. Zawsze to jeden przedmiot mniej wymagany do wykonania transakcji. Wg mnie i tak nasza bankowosc jest dosc w tyle, dobrze ze sa osoby, ktore dbaja o to, aby wprowadzac do nas najnowsze technologie

Darek
8 lat temu

Pomysł z kartą ciekawy nie trzeba dodatkowych tokenów duży plus co do reszty to warto poczekać i zobaczyć jak się to sprawdzi. Pomysł niezły i innowacyjny.

Magda
Magda
8 lat temu

Jestem zainteresowana taką kartą, czy inne banki również mają ja w swojej ofercie ?