grecja

Grecja otrzyma pomoc już w poniedziałek?

Wiadomości

Nie ma stu procentowej pewności, jednak istnieją spore nadzieje na to, że w poniedziałek uda się dojść do porozumienia w sprawie wypłacenia kolejnej transzy pomocy finansowej dla Grecji. Ministrowie finansów muszą się jednak śpieszyć, gdyż Grecja może lada dzień ogłosić bankructwo – kasy narodowe są puste. Podczas forum niemieckiego Bundestagu Angela Merkel – kanclerz Niemiec – oceniła, że istnieje realna szansa na osiągnięcie w poniedziałek porozumienia w sprawie wypłaty kolejnej raty pomocy dla zagrożonej bankructwem Grecji.

Powiedziała także, że nigdy nie można mieć stu procentowej pewności, jednak nadzieje na porozumienie w tym gorącym temacie są spore. Merkel przypomniała także, że problemy, które narastają latami nie można usunąć lub rozwiązać z dnia na dzień, dlatego dobrze jest działać krok po kroku. Zdaniem Merkel najlepszą wiadomością była jednak pozytywna ocena trójki (przedstawicieli Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Europejskiego Banku Centralnego oraz Komisji Europejskiej ) w postępie reform na jakie zdała się Grecja. Grecja otrzymała też stosowne ulgi, które są jej potrzebne głównie do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Ateny otrzymały dodatkowo dwa lata więcej na wprowadzenie istotnych reform w kraju – decyzja została podjęta po analitycznej ocenie sytuacji gospodarczej Grecji oraz Europy. Merkel potwierdza, że strefa euro chce by Grecja w nie pozostała, jednak wymagać to będzie od tego kraju wdrożenia istotnych reform, które tak naprawdę są dla dobra ludzi. Merkel podjęła głos w tej sprawie tuż po ogłoszeniu, że dalsze negocjacje w sprawie kolejnej raty pomocy dla Grecji zostaną przesunięte na poniedziałek.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments