Real

Sieć Real pójdzie na sprzedaż!

Wiadomości

Od dawna spekulowano na temat tego, że niemiecka firma Metro AG prędzej czy później pozbędzie się swojej sieci sklepów spożywczych. Tymczasem ostatnio media obiegła informacja, że sieć Real pójdzie na sprzedaż.

Metro AG chce podzielić firmę na oddziały krajowe, a następnie kawałek po kawałku sprzedać. Na pierwszy ogień pójdą hipermarkety w Polsce, Rosji i na Ukrainie. W międzyczasie pod młotek trafią także sklepy wielkopowierzchniowe sieci Real w Turcji.

„Niemiecka spółka od dawna sygnalizowała, że chce się pozbyć swojego biznesu działającego pod szyldem Real. Największą niewiadomą było tylko to, kto kupi tak dużą sieć sklepów oraz na ile będzie opiewała ta transakcja” – mówią specjaliści.

Metro AG prowadzi rozmowy dotyczące sprzedaży Reala z dwoma podmiotami, ale sporo mówi się o tym, że francuska sieć sklepów Auchan przejmie polskie hipermarkety Real. Na razie nie wiadomo, co ze sklepami w innych krajach. Gdyby tak się rzeczywiście stało, to Auchan stałby się praktycznie największą siecią sklepów wielkopowierzchniowych w Polsce. Mógłby się nawet postawić na równi z Biedronką, która króluje w segmencie małych i średnich obiektów handlowych. Niewiadoma pozostaje jedynie cena.

„Sprzedaż tak dużej marki podczas kryzysu przez niemiecką firmę może prognozować tylko to, że z Metro AG nie dzieje się nic dobrego. Tymczasem szefostwo Auchana zaciera ręce, bo może zrobić jedną z najlepszych transakcji w ciągu kilku ostatnich lat” – mówią eksperci.

Czy jednak rzeczywiście Auchan kupi sklepy Real w Polsce? Z pewnością przekonamy się o tym w ciągu kilku najbliższych dni. Jak na razie jest prawie pewne to, że Auchan poszerzy swoją sieć sprzedaży w kraju nad Wisłą. Pytanie tylko czy budując nowe hipermarkety, czy przejmując konkurencję.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments