samolot

Euro głównym problemem linii lotniczych?

Wiadomości

Prezes sojuszu lotniczego Star Alliance – Mark Schwab – powiedział, że tegoroczne wyniki finansowe europejskich linii lotniczych będą o wiele gorsze, niż te z poprzedniego roku, a wszystkiemu winny jest ciągły kryzys w strefie euro. Schwab jest pewny, że większość europejskich linii lotniczych odnotuje poważne straty finansowe na koniec roku.

Nie ma wątpliwości, że Europa dalej boryka się z ciężkim kryzysem, który wpływa na naprawdę imponującą liczbę biznesów, jednak jednym z nich są właśnie linie lotnicze. Oznacza to, że większość europejskich linii lotniczych będzie miało gorsze wyniki finansowe niż przewidywano to w ich planach budżetowych. Kryzys w branży nie oznacza jednak wystąpienia z sojuszu Star Alliance – tak przynajmniej twierdzi Schwab. Nie ma co prorokować, gdyż sytuacja ekonomiczna na świecie jest naprawdę zróżnicowana. W tym wypadku lepszą sytuacją szczycą się przewoźnicy należący do sojuszu z krajów Ameryki (szczególnie łacińskiej) oraz z Azji, gdzie jest zdecydowanie lepsza sytuacja ekonomiczna. Gospodarki tamtych krajów są w zdecydowanie lepszej kondycji niż Europa.

Należy pamiętać, że Ameryka Łacińska miała już w przeszłości problemy z swoimi przewoźnikami, jednak kryzys udało się przezwyciężyć i ostatecznie pokonać. Schwab wierzy, że podobna sytuacja czeka przewoźników z Europy. Jego zdaniem szefowie linii lotniczych znajdujących się w Europie robią wszystko, by utrzymać się tylko na rynku, a nie jest to łatwe, gdyż dochodzą do tego pewne bardzo uciążliwe opłaty i regulacje.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments