perfumy

Brak oznak kryzysu na rynku perfum

Wiadomości

Rynek luksusowych i drogich perfum jako jeden z nielicznych nie zna słowa kryzys. Taka sytuacja wydaje się mieć miejsce nie tylko we Włoszech, ale i na całym świecie. Wszelkie dane przemawiają, że sprzedaż drogich i luksusowych kosmetyków style i systematycznie rośnie. Najlepsze wytłumaczenie stale rosnącej sprzedaży okazuje s się tym, że perfumy poprawiają w ciężkich czasach samopoczucie. Najlepszym przykładem jest Wielka Brytania czy Włochy.

We Włoszech od 2007 roku zanotowany wzrost drogich perfum aż o 19 procent – to naprawdę imponujący wzrost. W Wielkiej Brytanii wzrost sprzedaży luksusowych zapachów owocuje w 15 procentach. Francja musi liczyć się z małym zastojem – nie doszło do żadnych istotnych zmian. Istotnym rynkiem jest także Hiszpania, która obecnie jest pogrążona w kryzysie dlatego odnotowuje spadek sprzedaży drogich perfum w okolicach 5 procent. Z przeprowadzonych przeróżnych ankiet – najczęściej dotyczyły jednak Włochów – wynika, że mimo ciągle pogarszającej się sytuacji materialnej, która zmusza do wielu wyrzeczeń, Włosi choć w małym stopniu chcą zafundować sobie odrobinę luksusu – najczęstszym wyborem są właśnie perfumy.

Warto jednak przyznać, że największą popularnością cieszą się wyłącznie mniejsze opakowania od 30 ml do 50 ml – są wyraźnie droższe od większych. Włosi coraz częściej kupują także flakony, które można później napełnić – i jest to jedyna trudność finansowa, z jaką radzą sobie ludzie kupując luksusowe i drogie perfumy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o