wielka brytania

Wielka Brytania rośnie w siłę dzięki ekologii

Wiadomości

Departament Energii i Zmian Klimatu postanowił przedstawić najnowsze wyniki związane z produkcją energii z źródeł odnawialnych. Według podanych informacji produkcja energii ze źródeł odnawialnych wzrosła w Wielkiej Brytanii aż o ponad 25 procent w ciągu ostatniego roku. Warto dodać, że rekordowo niska była przy tym produkcja energii z gazu.

Departament Energii potwierdził, że produkcja w trzecim kwartale 2012 roku wyniosła 9,5 Twh. Z pewnością jest to doskonała wiadomość, gdyż udział energetyki odnawialnej w całości wytwarzanej w Wielkiej Brytanii energii elektrycznej wzrósł w stosunku do poprzedniego kwartału o 2,6 procent, osiągając tym samym 11,7 procent. W dalszym ciągu największy udział w produkcji energii w Wielkiej Brytanii ma węgiel, dzięki któremu uzyskuje się 35,4 procent otrzymywanej energii. Energia produkowana z gazu spadła do wyjątkowo niskiego poziomu i stanowiła 28,2 procent produkowanej energii. Jeszcze mniej zdobyła energetyka atomowa uzyskując 22,3 procent udziału w strukturze produkcji energii.

Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że moce produkcyjne energii odnawialnej będą rosły w tym kraju coraz szybciej – tylko wciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosły o ponad 42 procent. Największy wzrost należy do energii wiatrowej – produkcja z morskich farm wzrosła w tym czasie o 53,2 procent, a z instalacji lądowych 38,2 procent.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments