Zakaz płacenia kartami płatniczymi w Watykanie

Karty Wiadomości

Od teraz wybierając się do Watykanu będziesz musiał zabrać ze sobą nieco więcej gotówki niż zwykle. Karty płatnicze zostały zablokowane, a blokada obejmuje cały teren państwa już od 1 stycznia 2012 roku. Użytkowanie kart płatniczych oraz wypłacanie z bankomatów zostało wstrzymane do odwołania i nie wiadomo kiedy nastąpi ich ponowne włączenie.

Płacenie kartą płatniczą oraz wypłacanie z tamtejszych bankomatów zostało zablokowane tuż po odkryciu przez narodowy bank włoski, że nie miał on zezwolenia na działalność poza granicami tego kraju – przypomnijmy, że Watykan to dla Włoch dalej zagranica. Jednoznacznie zakaz więc działalności związanej z kartami płatniczymi. Watykan musiał więc z dnia na dzień wyłączyć dostęp do wszystkich bankomatów oraz uniemożliwić wiele transakcji dokonywanych kartami płatniczymi. Warto wiedzieć, że w Watykanie dalej honorowane będą karty płatnicze wydane przez Instytut Dzieł Religijnych, które nazwane są potocznie bankiem watykańskim.

Watykan rozpoczął już ogólnopaństwową informacje o braku możliwości płacenia kartą – odpowiednie informacje znajdziemy także w sklepach, aptekach czy na stronach internetowych watykańskich instytucji. Obecnie przyjmowana jest wyłącznie gotówka, którą jest euro. Mimo, że państwo nie należy do Unii Europejskiej to od 2002 roku jest to prawny środek płatniczy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o