Jakie plany Brukseli na rok 2013?

Wiadomości

W 2013 roku Bruksela ma do zrealizowania dwa niezwykle trudne cele. Pierwszym z nich jest ciągnąca się walka z kryzysem, a drugim pobudzeniem wzrostu gospodarczego. O ile z pierwszym Europa zwyczajnie sobie nie radzi – potrzeba czasu na efekty działań politycznych – o tyle w przypadku drugiego celu ma spore szanse na sukces.

Przywrócenie wzrostu gospodarczego w Unii Europejskiej będzie więc jednym z priorytetów w 2013 roku. Unia Europejska ma więc pomóc osobom bezrobotnym w znalezieniu ponownego zatrudnienia – temu problemowi najwięcej uwagi ma poświęcać Komisja Europejska w 2013 roku. Kolejnym zadaniem będzie uzyskanie kompromisu w sprawie budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Niezaprzeczalnie głównym priorytetem będzie usuwanie skutków kryzysu gospodarczego, dzięki czemu Unia Europejska mogłaby powrócić na drogę wzrostu. Niezaprzeczalnie UE chce proponować działania stymulujące gospodarki Europy oraz reformy systemu finansowego – co stanowić ma głębszą i ściślejszą integrację. Specjaliści sądzą, że działania te wkrótce doprowadzą do wyciągania krajów UE z powszechnego kryzysu.

Kolejnym trudnym celem jest zwiększenie konkurencyjności UE m.in. w wzmocnieniu jednolitego rynku, obniżenie kosztów działalności gospodarczej oraz zachęcanie do nawiązywania partnerstw prywatno-publicznych w dziedzinie badań naukowych. Planuje się także wprowadzenie jednolitej deklaracji VAT dla wszystkich państw unijnych – może to być powód do zadowolenia w przypadku przedsiębiorstw.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments