Kolejne linie lotnicze za burtą!

Wiadomości

Wygląda na to, że kolejne linii lotnicze zbankrutowały, jednak tym razem są pochodzenia ukraińskiego. Ukraińskie linie lotnicze Aerosvit zapowiedziały anulację zaplanowanych aż 17 lotów z kijowskiego lotniska w Boryspolu. Okazuje się, że linie tłumaczą to odmową obsługiwania ich maszyn w międzynarodowych portach lotniczych.

Zaprzeczaj więc, by chodziło o jakiekolwiek bankructwo. Informacje podane przez rzecznika Aerosvit nie mają jednak odzwierciedlenia w rzeczywistości, gdyż w poniedziałek jeden z samolotów Aerosvitu został zatrzymany w Warszawie za długi. Ukraińskie media grzmią, że decyzja lotnisk i firm obsługujących samoloty została sprowokowana przekręconą informacją o rzekomym bankructwie. Firma przyznała, że jej maszyny nie są przyjmowane nie tylko w Warszawie, ale także i w Sztokholmie, Kopenhadze oraz Tel Awiwie. Aerosvit zapewnia jednak, że nie jest bankrutem i że nadal będzie współpracować ze swymi partnerami oraz działać na rynku lotniczym.

Warto jednak przyznać, że pod koniec grudnia w Sądzie Gospodarczy w Kijowie złożono wniosek o upadłość Aerosvitu – media oscylują, że zadłużenie przewoźnika może wynieść nawet 1,6 miliardów zł. Posiedzenie sądu – wraz z możliwym wyrokiem – zostało zaplanowane na 23 stycznia. Właścicielem przewoźnika Aerosvit jest jeden z najbogatszych Ukraińców, Ihor Kołomojski.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments