Kto jest najbogatszy w Europie?

Finanse osobiste Wiadomości

Z najnowszych informacji wynika, że to właśnie Belgowie są najbogatszymi europejczykami. Wyciągając średnią z ich kont oszczędnościowych dostajemy oszałamiającą liczbę 67 tysięcy euro oszczędności. To niewątpliwe absolutny rekord, którego nie sposób jest przebić – skomentował dziennik Le Soir. Z dalszych informacji wynika, że pod koniec 2012 roku finansowe aktywa belgijskich gospodarstw domowych wyniosły blisko 981 miliardów euro.

Odliczając też spore zadłużenie, które obecnie sięga 211 miliardów euro i tak na kontach wszystkich Belgów w kraju pozostaje mocne 770 miliardów euro. Analiza wykonana na zlecenie Eurostat z 2011 roku potwierdza, że obywatele tego kraju żyją w dobrobycie. Już wtedy przeciętny Belg posiadał na swoim koncie 67 tysięcy euro – co jest niewątpliwie rekordem w całej Europie. Dobrze też wypadają obywatele Holandii, którzy przechowują na swych kontach około 61 tysięcy euro oraz Luksemburczycy mający około 60 tysięcy euro. Z Belgią nie mogą za to porównywać się Francuzi, którzy średnio trzymają tylko 41 tysięcy euro, a Niemcy 38 tysięcy euro.

Samą wartość nieruchomości posiadanych przez belgów można szacować na nieco ponad bilion euro – eksperci nie mają wątpliwości, że ich wartość byłaby o wiele większa, niż same oszczędności. Głównym czynnikiem wpływającym na bogactwo belgów jest krajowa działalność gospodarcza oraz łagodny system podatkowy, gdzie kapitalizacja jest faworyzowana.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
10 lat temu

no to trzeba pojechać do Belgii..fajnie, że tak dobrze u nich z kasą, bo wiedzą jak rządzić żeby jak najmniej osób żyło na niskim poziomie. u nas dokładnie na odwrót. ale żeby nie narzekać zbytnio radzę sobie i odkładam co miesiąc kasę na lokatach w getinie i sumka rośnie.