Barroso apeluje o porozumienie

Wiadomości

Manuel Barroso – przewodniczący Komisji Europejskiej – apeluje o porozumienie w sprawie budżetu na lata 2014-2020. Za najważniejsze uznaje się fakt, że budżet powinien być korzystny zarówno dla gospodarki europejskiej, jak i również odzwierciedlać jej wspólny priorytet, szczególnie pod względem wyznaczonych wcześniej celów.

Przewodniczący Komisji Europejskiej przypomniał, że budżet Unii Europejskiej odzwierciedla jedynie jeden procent wszystkich budżetów narodowych, które wchodzą w skład Wspólnoty. Wypowiedział się także o wadze budżetu, który jest niewątpliwie najważniejszym instrumentem inwestycyjnym w Europie. Pomaga on nie tylko w wyjściu z kryzysu, ale także pozwala inwestować w krajach, co przyczynia się do zwiększenia miejsc pracy. Te aspekty z całą pewnością czynią Unię Europejską bardziej konkurencyjną na tle innych państw. Barroso wypowiedział się także o krajach, które najbardziej liczą na unijne pieniądze, gdyż w gruncie rzeczy to dla nich jedyna szansa inwestycji.

Apelował więc o niezaprzepaszczenie możliwości kompromisu i solidarności w tych ciężkich dla świata czasach. Barroso spodziewa się, że wynegocjowane kwoty będą z pewnością poniżej oczekiwań Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Dlatego dobrze by było, gdyby przywódcy poszczególnych państw zgodziły się na wprowadzenie elastyczności w budżecie.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments