Budżet UE na lata 2014-2020 zagrożony

Wiadomości

Wygląda na to, że ostatnio ustabilizowany budżet Unii Europejskiej na lata 2014-2020 znajduje się pod wielkim zagrożeniem i może zostać nie przyjęty przez Parlament Europejski. Szefowie frakcji politycznych w Parlamencie Europejskim krytykowali nowy uzgodniony przez przywódców budżet Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

Większość ugrupowań politycznych, które zasiadają w PE poinformował, że budżet zostanie odrzucony w tym kształcie lub przynajmniej liczy się na wynegocjowanie stosownych zmian. W Parlamencie Europejskim odbyła się specjalna debata z udziałem szefa Rady Europejskiej (Herman Van Rompuy) oraz przewodniczącego Komisji Europejskiej (Jose Manuel Barroso). Rozpoczęta debata dotyczy oczywiście budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Warto pamiętać, że uzgodniony przez przywódców budżet wymaga zaakceptowania ze strony Parlamentu Europejskiego. Komentatorzy twierdzą, że będzie to bardzo ciężko osiągnąć, gdyż zdecydowana większość zasiadająca w PE nie jest w stanie zaakceptować nowego budżetu na obecnym poziomie. Powodem jest brak wzmocnienia unijnej gospodarki. Eksperci podkreślają, że wynegocjowany przez Unię Europejską budżet jest najniższym w jej historii, dlatego większość odrzuca go już na wstępie i twierdzi, że jest nie do przyjęcia.

Europosłowie chcieliby wprowadzić pewne udogodnienia takie jak rzeczywista elastyczność budżetu, dzięki której nie wykorzystane pieniądze z roku na rok mogłyby stanowić własne źródła dochodu unijnego budżetu. Inni są zdania, że powinna być możliwa – po trzech latach – przejrzenia budżetu ponownie, gdyż mógłby on być zwiększony z chwila minięcia kryzysu europejskiego.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
9 lat temu

mój budżet też przeżywał zagrożenie dopóki nie wzięli się za niego specjaliści z open finance :) i już jest załatwione! mam konto doskonałe z lokatą na 10 % więc i rachunek i zabezpieczenie na przyszłość.