Zuchwała kradzież diamentów!

Surowce Wiadomości

Zuchwała kradzież miała miejsce przedwczoraj na lotnisku w Brukseli. Szacuje się, że ukradzione diamenty (a także inny łup – bo wygląda na to, że złodzieje połaszczyli się także na złoto) były warte co najmniej 37 milionów euro. Kamery zarejestrowały napastników, którzy byli uzbrojeni po zęby.

Klejnoty zostały załadowane na pokład samolotu linii lotniczych Swiss, które aktualnie wybierały się do Zurychu. Ostatnie informacje wskazują, że sprawcami było czterech mężczyzn, którzy dwoma autami przedostali się na pas startowy samolotów – przez płot otaczający lotnisko. Udało im się załatwić samochód firmy ochroniarskiej Brink’s jednak jak poinformował rzecznik prasowy brukselskiej prokuratury – nikomu nic się nie stało. Po dokonaniu zuchwałego napadu złodzieje odjechali dwoma samochodami, chodź jeden z nich został już znalezione przez policję (samochód niestety spłonął).

W przesyłce załadowanej na jeden z samolotów linii lotniczych Swiss zostały zapakowane diamenty zarówno w postaci surowej, jak i obrobionej. Warto przyznać, że jest to jedna z największych kradzieży diamentów w historii. Wcześniejsze informacje w tej sprawie sugerowały, że wartość skradzionych kamieni wynosiła blisko 350 milionów euro. Być może dopiero prokuratura wyjaśni dokładne szczegóły tej sprawy.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jola
9 lat temu

ale ludzie mają tupet..rozumiem,że chcą kasy ale chyba są inne możliwości. dużo bardziej legalne. mnie ostatnio zainteresowały inne opcje jeśli chodzi o zarabianie,w tym bitcoiny, więc sobie czytam tu i tam na ten temat:poradnikinwestowania.pl/2013/02/bitcoin-a-co-to-jest/