Premie tylko do wysokości pensji!

Banki Wiadomości

Wygląda na to, że Unia Europejska ma dosyć przyznawania sobie przez niektóre osoby – szczególnie w środowisku finansowym – wysokich premii, które tak naprawdę nie są odzwierciedleniem ich pracy. Dlatego postanowiła wprowadzić ograniczenia wysokości premii dla bankowców. Niewątpliwie jest to też pewna ukryta część przyszłego podłoża pod kompromis między Parlamentem Europejskim, a krajami Unii Europejskiej – kompromis ma dotyczyć dyrektywy o nowych wymogach kapitałowych dla banków.

Nowe regulacje mają zapewnić, by europejskie banki były w stanie dysponować wystarczającym kapitałem, który starczy im do przetrwania w możliwie przyszłych wstrząsach finansowych oraz gospodarczych, jakie mogą nastąpić. Uzgodniono też pewne restrykcje dotyczące wynagrodzeń dla bankowców. Nowe regulacje mają więc przyczynić się do tego, by odpowiednie systemy wynagrodzeń nie zachęcały do podejmowania tak wysokiego ryzyka. Generalnie więc, wysokość premii ma nie przekraczać wysokości stałej pensji. Wyjątkiem ma być tylko sytuacja, w której większość udziałowców banku zgadza się na przyznanie wyższej premii. Unia Europejska pozwoliła sobie na mała zmianę i w tym punkcie. Nawet w przypadku zgody większości udziałowców ostateczna premia nie może być wyższa niż dwukrotność pensji stałej.

Ograniczenia wprowadzone przez Unię Europejską mają obowiązywać już od przyszłego roku – wymogiem jest jednak zatwierdzenie wstępnego porozumienia przez kraje UE.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
10 lat temu

gdyby mi ktoś premie wypłacał jakiekolwiek..a tu tylko podstawa :( i jakoś trzeba sobie radzić. do tego dojrzewam do myśli o rozpoczęciu oszczędzania i szukam pomysłów jak to zrobić:poradnikinwestowania.pl/2013/02/kolejny-sposob-na-regularne-oszczedzanie/