Korupcja w Grecji coraz mniejsza

Wiadomości

Błędem było by sadzić, że w żaden kraj na świecie nie miał lub nie ma styczności z wszechobecna korupcją. Korupcja jest z pewnością tak rozprzestrzeniona, że ciężko nad nią zapanować, a przestępstwa dopuszczają się nawet najwyższe u szczeblu władze. W gruncie rzeczy taka praktyka prowadzi do ogólnego niezadowolenia społeczeństwa, a już tym bardziej w okresie kryzysu. Dlaczego? Domniemane oszczędności, cięcia i zmiany prawne są po to, by każdy obywatel ich przestrzegał.

Z kolei u władzy bawią się w najlepsze, a prawo zdaje się ich nie dotyczyć. Nie inaczej jest w przypadku Grecji, gdzie korupcja osiągnęła niebezpieczny poziom. Trzeba jednak przyznać, że po trzech latach kryzysu rozmiar korupcji w Grecji znacznie się zmniejszył. Dlaczego? Głównym powodem może być fakt, że obywatele tego kraju coraz częściej, głośniej i ostrzej reagują na wszechobecną korupcję. Najnowsze badania w aspekcie korupcji pokazały, że zmalała liczba wręczanych łapówek np. urzędnikom administracji i przedsiębiorstw publicznych.

Raport Transparency International wskazuje, że wzrosła także negatywna reakcja społeczeństwa na korupcję w ich kraju. Raport wskazuje także na coraz mniejsza ilość wręczanych łapówek w takich miejscach jak urzędy podatkowe, sądownictwo, banki oraz szpitale.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments