Estonia chwali Niemcy za walkę z kryzysem

Wiadomości

Z ostatnich wywiadów oraz przemówień wynika, że Estonia bardzo ceni wkład pracy Niemców na rzecz rozwiązania problemów z kryzysem finansowym, który szczególnie mocno atakuje kraje strefy euro. Premier Estonii – Andrus Ansip – przyznał, że walka niemieckiego rządu kanclerz Angeli Merkel jest godna podziwu i uznania.

Zapowiedział on także, że jes jego kraj będzie uznawał dyscyplinę budżetową w celach umocnienie instrumentu wspólnej waluty jaką jest euro. Ansip posunął się także krok dalej twierdząc, że Angela Merkel nie tylko dobrze przewodzi Niemcom, ale także całej Unii Europejskiej. Komentatorzy byli troszkę rozczarowani postawą Estońskiego premiera, gdyż sądzili, że wyda on szereg krytycznych uwag pod adresem Niemiec, którzy obecnie mają bardzo silna pozycję w Unii Europejskiej – są mocno wspierane we wszelkich przedsięwzięciach. Najwidoczniej premier Estonii sądzi inaczej. Dodał on także, że w przeciwieństwie do innych krajów Niemcy robią zasadniczo wszystko to, czego w danej chwili się od nich oczekuje lub wymaga – szczególnie jeśli chodzi o strefę euro, Unię Europejską.

Pochwał nie szczędziła także kanclerz Niemiec Angela Merkel, która z wielkim podziwem wspomniała o założeniach konsekwentnej polityki prowadzonej przez estoński rząd. W wyniku prowadzonej polityki kraj ten ma zadłużenie publiczne oscylujące w granicach 10 procent, co jest fenomenalnym wynikiem, o którym Niemcy mogą tylko pomarzyć – dług publiczny Niemiec wynosi ponad 80 procent PKB. Zdaniem Ansipa sytuacja w Europie pod względem finansowym uległa znacznej poprawie, gdyż obecnie łatwiej jest dostać dług, jednak ciężej go spłacić.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments