Dom za 5 zł!

Wiadomości

Z pewnością wielu z was marzy o własnym – nawet ciasnym – mieszkaniu, którym mogłaby swobodnie dysponować. W gruncie rzeczy zakup mieszkania wiąże się z olbrzymimi kosztami, które generuje praktycznie przez całe nasze życie. Jest jednak nam niezbędne do życia i każdy o tym wie. Zdobyć mieszkanie w naszym kraju jest niezwykle łatwo, jednak trzeba mieć do tego naprawdę dużo pieniędzy – lub właściwą zdolność kredytową (blisko 80 procent mieszkań kupowanych jest na kredyt).

Istnieją jednak miejsca na świecie, gdzie swoje pierwsze mieszkanie możemy kupić z przysłowiowy bezcen. Zainteresowanie całego świata zwróciło się w stronę Wielkiej Brytanii, która zdaje się sprzedawać domy za jednego funta – równowartość pięciu złotych. Mieszkania są do kupienia w pobliżu półmilionowego miasta Stoke-on-Trent w środkowej Anglii. Z obecnych danych wynika, że po symbolicznej cenie zostanie sprzedanych blisko 35 domów, jednak trzeba otwarcie przyznać że wymagają kapitalnego remontu. Wszystkie domu znajdują się Portland Street i Bond Street. Obecna wizualizacja domów jest naprawdę kiepska, gdyż każdy z sprzedawanych domów jest zabity dechami. Władze twierdzą, że wszystkie z nich wymagają gruntownych napraw oraz całościowego remontu. Miasto jednak zobowiązało się pomóc przy remoncie, jednak koszty tego remontu pokrywa kupujący – może je spłacić w ratach. Jak na razie akcja ta dotyczy 35 domów, jednak miasto nie ukrywa, że kolejna taka akcja obejmie blisko 124 nieruchomości, które zdecydowanie ciężej jest zaludnić i rewitalizować.

Sam koszt projektu został już wyceniony na blisko 3 miliony funtów – to prawie 15 milionów złotych. Dla zainteresowanych z całego świata mamy jednak przykrą wiadomość. Osobliwa akcja dotyczy jedynie mieszkańców Stoke-on-Trent, którzy nigdy wcześniej nie byli właścicielami nieruchomości i mieszkają w tym mieście przynajmniej od trzech lat.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
9 lat temu

fajnie by było gdyby u nas takie promocje robili ;) jest to jednak tak mało prawdopodobne, że lepiej wziąć kredyt i kupić samemu. tak też zrobiliśmy i wzięliśmy kredyt hipoteczny w getinie. spłacamy na luzie a dom nasz:)