Nastąpi rewolucja w bankowości

Konta Wiadomości

Nie od dziś wiadomo jak kraje w Europie i na świecie chcą zmusić swoich obywateli do założenia konta w banku. W gruncie rzeczy rządy zabraniają wypłaty pieniędzy w gotówce. W większość krajów na świecie wymaga się założenia konta w banku, gdzie co miesiąc będzie wpływać nasze wynagrodzenie. Niektóre z nich są bardzo drogie w utrzymaniu, a inne dają jeszcze możliwość zarobku – wszystko zależy od rynku.

Komisja Europejska chce ukrócić drogi proceder, który utrzymują niektóre banki w Europie. KE chciałaby by każdy mógł korzystać z kont bankowych taniej, niż ma to miejsce obecnie. Projekt w tej sprawie – musi zostać przedyskutowany i przyjęty – przewiduje, że w każdym kraju należącym do Unii Europejskiej będzie funkcjonować niezależna porównywarka ofert kont bankowych, dzięki czemu klienci będą mogli sprawdzać na bieżąco, który bank oferuje dla nich lepsze korzyści pod względem finansowym – np. mniejsze opłaty lub ich całkowity brak. Obecnie większość Europejczyków żyje w niewiedzy przed tym jakie opłaty są nakładane przez banki za korzystanie z kont. Niektórzy jednak są bardziej zorientowani w temacie, choć i tak spore trudności sprawia im porównanie oferty z innym bankiem – za dużo szukania etc. Czasami osoby zdecydowane przenieść konto do innego banku – na korzystniejszych warunkach – często z tego rezygnują, ze względu na czas potrzebny do wypełnienia stosownych formalności.

Komisja Europejska chcę by wszystkie te rzeczy zostały uproszczone do maksimum dając maksymalny komfort klientowi, który w każdej chwili będzie mógł zmienić swój dotychczasowy bank. Zmiany wyglądają bardzo dobrze i z pewnością wpłyną na zaostrzającą się walkę o klienta – banki będą musiały ze sobą walczyć o każdego klienta.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments