Polska żywność lepsza od czeskiej

Wiadomości

Z pewnością od ostatnich afer na polskim i światowym rynku nie można jednoznacznie stwierdzić, że polskie jedzenie jest do końca zdrowe. Ciągłe afery zniszczyły nasz dobry wizerunek na świecie. Wizerunek polskiej zdrowej żywności najbardziej ucierpiał u naszych sąsiadów Czech. Od jakiegoś czasu Czesi boją się kupować polską żywność z uwagi, na ostatnie afery z nią związane. Jak się jednak okazuje, nasza żywność jest w dalszym czasie smaczniejsza od czeskich produktów – przynajmniej tak uważają obywatele Czech.

Czeski portal internetowy – idnes.cz – postanowił przeprowadzić ankietę, w której użytkownicy oceniali produkty żywnościowe importowane do Czech. Jak się okazało pod względem smaku polskie produkty żywnościowe biją lokalne wyroby czeskie. Respondenci twierdzili, że nie tylko dobrze smakują, ale przede wszystkim lepiej prezentują się na ich talerzach. Dodatkowo smaczku dodaje fakt, że w głosowaniu wzięli udział także prascy mistrzowie kuchni, którzy nie wiedzieli z jakim produktem mają do czynienia – tzn. chodziło o to, by nie wiedzieli z jakiego kraju pochodzą. Według nich także wygrały polskie produkty, co wywołało nie małą sensację. Oczywiście nie jesteśmy we wszystkim lepsi od Czech, ale z pewnością w większości nasze jedzenie jest dużo lepsza od tego co serwują na zagranicznych talerzach.

Według ekspertów blisko pięć polskich produktów prezentowało się znacznie lepiej od czeskich wyrobów – było to piwo, ser żółty, słone paluszki, masło czy sok pomarańczowy. Nie chodziło tu jednak o sam wygląd, ale przede wszystkim o walory smakowe wymienionych produktów. Czeskie produkty wygrały natomiast w kategoriach z waflami oraz dżemem – według mieszkańców są znacznie lepsze od polskich.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o