Oszustwa podatkowe we Włoszech?

Podatki Wiadomości

Niejednokrotnie pisaliśmy już na temat oszustw podatkowych, jednak tematy były głównie związane z sytuacją w Grecji, która przeprowadziła szereg niezapowiedzianych kontroli mających na celu złapania np. osób pobierających nie uczciwie świadczenia za symulację danej choroby. Z pewnością nie rzadko opisywaliśmy także skalę oszustw podatkowych.

Widać jednak wyraźnie, że nie jest to problem tylko grecki, ale przede wszystkim problem o zasięgu światowym. Inne kraje radzą sobie lepiej lub gorzej w wykrywaniu fali przestępstw podatkowych, jednak nie można im odmówić szczerej walki – zwłaszcza w czasach kryzysu. Podobną postawę poświadcza dziś zachowanie Włoskiego rządu, który od jakiegoś czasu walczy z oszustwami podatkowymi oraz falą wyłudzeń – np. fałszywych świadczeń lub zwrotów z skarbu państwa. Niektórzy komentatorzy są przekonani, że kryzys nie przekonał Włochów do uczciwości wobec fiskusa. Nie zmienił też oda lat wyrobionej mentalności narodu, dlatego nie wszystkich udało się przekonać do uczciwego płacenia podatków czy praworządności. Gwardia finansowa zaprezentowała swój raport w tej sprawie. Wynika z niego, że obywatele tego kraju są wciąż nieuczciwi pod względem nie płacenia podatków i to na ogromną skalę – raport dotyczy tylko pięciu ostatnich miesięcy. W raporcie znajdziemy także informacje na temat tego, jak Gwardia Finansowa radzi sobie z odnajdywaniem coraz to większych „łupów” finansowych.

Gwardia Finansowa każdego miesiąca odnajduje blisko miliard euro ukrytych pieniędzy, które powinny być własnością fiskusa. Takich sytuacji się mnoży i warto zauważyć, że problem ten jest coraz bardziej powszechny. Media przypominają, że na niewiele zdały się wzmożone kontrole działalności handlowej czy nawet nalotów inspektorów policji skarbowej.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments