UE poważnie zaniepokojona stosunkami z Rosją

Wiadomości

Wygląda na to, że stosunki z Rosją nie uległy znacznej poprawie od chwili powrotu na Kreml Władimira Putina. Wydawało się, że z każdym miesiącem będziemy mieli coraz to lepszą sytuację w kontaktach pomiędzy Unią Europejską, a Rosją – działacze nie wiedzieli jednak jak bardzo się mylą. Dlatego Unia Europejska jest poważnie zaniepokojona rozwojem sytuacji w Rosji oraz stosunkami z tym krajem. Jeden z ambasadorów stwierdził, że Rosja wprowadziła rok wcześniej bardziej restrykcyjne ustawy, co jest w gruncie rzeczy bardzo niepokojące dla partnerów światowych – w tym europejskich.

W Rosji od jakiegoś czasu bardzo widoczne staje się nowo powstałe zjawisko, a mianowicie powiększająca się klasa średnia – nie sposób jej nie zauważyć. Warto jednak zauważyć, że zarówno Unia Europejska, jak i Rosja są wyposażone w odpowiednie mechanizmy, które pozwalają jasno wyrazić co ich niepokoi w danej sprawie. W gruncie rzeczy stosunki między Rosją, a Unią Europejską są na dobrym poziomie, gdyż nie istnieje żadne zjawisko tabu, którego trzeba było by unikać. Nie jest to jednak dobre nastawienie, gdyż nie niesie żadnych rozwojowych zmian. Ambasador UE powiedział, że zbyt intensywne stosunki mogą doprowadzić do powstania wielu znaczących problemów. Obecnie nie widać jednak intensywności i zażyłości w stosunkach Rosja -UE, choć warto pamiętać, że może to być spowodowane brakiem zaufanie, które w tej kwestii może być niewystarczające.

Obecnie największym problemem jest wprowadzony w Rosji kontrowersyjny podatek, który egzekwowany jest w przypadku wprowadzenia do ruchu używanych samochodów osobowych oraz ciężarowych z importu. Nowy podatek mocno uderza w państwa Unii Europejskiej, dlatego odwołały się od tej decyzji do Światowej Organizacji Handlu – WTO.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments