Ciężka sytuacja w branży budowlanej

Wiadomości

Na całym świecie branże budowlane od zawsze cieszyły się pewną renomą i możliwością inwestycji – choć czasami musiały przeboleć ciężkie okresy swego funkcjonowania. Od zawsze wiadomo było, że trzeba się budować i rozbijać, w myśl zasad podjętych przez wszystkie państwa dążące do rozwoju i bezpieczeństwa.

Nie ulega jednak wątpliwości, że przez ostatni kryzys zapoczątkowany w 2007/2008 roku, branża budowlana nie jest w stanie się podnieść. Na całym świecie setki firm bankrutuje, gdyż nie może pozyskać środków na dokończenie planowanej inwestycji. Podobna sytuacja panuje w Europie – a może przede wszystkim w niej. Jednym z krajów, które nie radzą sobie dobrze kryzysem jest Portugalia. Eksperci powtarzają, że kraj ten tworzy niezwykle ciężką sytuację dla branży budowlanej, narażając ją tym samym na stres i zmartwienia. Dlaczego tak jest? Głównym tego powodem okazuje się być niekorzystne działanie portugalskich banków, które ograniczają możliwość udzielenia kredytów dla firm sektora budowlanego. Warto zauważyć, że wartość przyznawanych przez banki kredytów nie była jeszcze tak niska – w ciągu ostatnich dziewięciu latach.

Portugalscy przedsiębiorcy związani z sektorem budowlanym stwierdzili, że aktualna sytuacja w branży jest bardzo trudna i należy liczyć się z pogorszeniem sytuacji w najbliższym czasie – nie ulega wątpliwości, że nastąpią kolejne bankructwa i masowe zwolnienia. Przewodniczący FEPICOP twierdzi, że branża budowlana skurczyła się pod względem kadrowym do poziomu z lat 90 – nie ma wątpliwości, że fala bankructw i zwolnień przyczyniła się do naprawdę minimalistycznego zatrudnienia w branży.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
10 lat temu

nie tylko w budowlanej.. my tez przeżywamy kryzys ale musimy jakoś przetrwać.dużą pomocą był kredyt gotówkowy z getinu. teraz resztę trzeba naprostować, ale jest dużo łatwiej.