155 tysięcy euro za 1 cent długu?!

Finanse osobiste Wiadomości

Z pewnością większość z nas jest w stanie stwierdzić, że tylko w naszym kraju panują tak zawiłe przepisy i skrupulatne trzymanie się zasad, że większość firm czy przedsiębiorstw bankrutuje. Nie ulega wątpliwości, że urzędy pracujące w Polsce, skrupulatnie sprawdzają rodzaj i ilość zadłużenia u swoich rodaków. Często jest tak, że kilka niezapłaconych groszy może być powodem niezłych kłopotów.

Dotychczas tylko nasz kraj był uważany za lidera w tej kwestii, jednak widać wyraźnie, że podobne rzeczy dzieją się także za granicą, a dobrym tego przykładem są Włochy. Wygląda na to, że włoski odpowiednik ZUS’u popełnił katastrofalny błąd, który mógł być początkiem końca długo prosperującej firmy non-profit. Otóż jedna z organizacji dobroczynnych pracujących we Włoszech była winna tamtejszemu ZUS-owi 1 eurocenta. Sytuacja wydaje się być dość śmieszna, jednak nie doszło do jego umorzenia. Na wskutek urzędowej pomyłki stowarzyszenie otrzymało wezwanie do zapłaty sięgające 155 tysięcy euro zaległości, co oczywiście nie było prawdą. Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowano się na zamknięcie konta działającej fundacji, co spowodowało zagrożenie dla jej dalszego funkcjonowania na rynku. Skąd tak spektakularna pomyłka?

Jeden z włoskich urzędników oszacował, że tyle bowiem wynoszą odsetki i karą od roku 2009. Blisko 20 letnie działanie firmy mogło zostać zakończone przez jeden spektakularny błąd jednego z urzędników. Na deser warto wspomnieć o kuriozalnej sytuacji owego stowarzyszenia. Mimo, iż błąd wydaje się być ewidentny, to niestety firma będzie musiała dochodzić swoich praw oficjalnie – prawdopodobnie bez sądu się nie obędzie.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
10 lat temu

no cóż.. zdarza się. dobrze, że ja dopilnowałam kredytu jak należy. inna sprawa że w getinie gotówkowe mają naprawdę dobre i nie musiałam się specjalnie martwić :)