Portugalia wyprzedaje nieruchomości!

Wiadomości

Wygląda na to, że portugalski rząd jest coraz bardziej zdeterminowany , przez co wykonuje dość niekonwencjonalne posunięcia, by choć trochę polepszyć sytuację budżetu państwa. Jednym z takich posunięć jest wyprzedaż – po zdecydowanie mniejszych cenach rynkowych – nieruchomości należących do państwa o wartości przekraczającej 5,5 miliona euro. Oczywiście nie będą to nieruchomości typowo w miejskiej aglomeracji, a raczej rolniczym regionie Alentejo – głównie w nim. Owe nieruchomości mają zostać wyprzedane do grudnia bieżącego roku.

Szefowa Generalnej Dyrekcji Skarbu i Finansów – Elsa Santos – poinformowała, że licytacje zostały zorganizowane na termin 9 i 12 grudnia bieżącego roku. W trakcie licytacji postronne osoby będą miały szansę wykupić od państwa blisko 76 terenów, mieszkań oraz budynków. Największa ich ilość znajduje się na rolniczym regionie, jednak w kwestii inwestycyjnej powinno być to opłacalne przedsięwzięcie. Portugalska prasa zauważa, że sprzedawany przez państwo majątek ma znajdować się w miastach Beja, Redondo oraz Evora. Zebrane informacje wskazują na to, że najdroższym budynkiem, na którym państwo będzie chciało zarobić jest ten znajdujący się w mieście Redondo – państwa chce za niego otrzymać przynajmniej 226 tysięcy euro. Najtańszym domem mieszkalnym okazuje się ten położony w Bejy, gdyż za niego państwo będzie żądać jedyne 6 tysięcy euro.

Rząd oczekuje, że poddane licytacji nieruchomości pozwolą na dopięcie ledwo zamykającego się budżetu i to przynajmniej w kwocie wspomnianej na początku artykułu – 5,5 miliona euro. Nie zapominajmy, że podobna akcja z wyprzedażą nieruchomości miała już miejsce w czerwcu bieżącego roku, jednak jej zainteresowanie było tak nie wielkie, że udało się sprzedać zaledwie jedno mieszkanie.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments