złoto

Chińczycy pokochali złoto

Surowce Wiadomości

Wygląda na to, że złoto nigdy się nie zestarzeje i zawsze będzie uważane za coś niezwykle wartościowego – większość krajów posiada rezerwy w złocie – z czego na pewno zdają sobie sprawę Chińczycy, którzy pokochali tak złoto, że masowo wykupują kopalnie ze złotem. Dlaczego Chińczycy decydują się na zakup złota czy nawet kopalni?

Większość z nich wydaje się wierzyć, że wartość złota będzie systematycznie spadać – także w 2014 roku – co sprzyja cenie za która kupią złoto. Jak jednak wiadomo po spadkach praktycznie zawsze następuje wzrost, więc dla wielu Chińczyków jest to prosty przepis na biznes. Chińczycy planują więc dalszy zakup złota i to nawet w większej mierze, niż kilka miesięcy temu – obecnie wartość jeden uncji wynosi powyżej 1200 dolarów. Nie tylko Chiny zdają się wierzyć w dalsze spadki złota, gdyż Zachód spodziewa się tego samego. Głównym powodem spadku wartości złota jest to, że wielu inwestorów zaczyna wyprzedawać złoto, by przenieść swój kapitał na rynki akcji – w ich mniemaniu bardziej opłacalny interes. Dużą rolę ogrywają także wydarzenia polityczne po danej części świata, które mają niebagatelny wpływ na globalne finanse, w tym oczywiście na złoto.

Nie zmienia to jednak faktu, że takie pospolite myślenie może zwieść na manowce ponieważ roczna podaż złota wynosi około 4 tysięcy ton. Chińczycy planują zakup blisko 2 tysięcy ton, co z pewnością przyczyni się do podniesienia wartości tego cennego kruszcu. Choć obecne zakupy nie wpłynęły wzrostem na wartość złota, to w przyszłości – w 2014 roku – może się to zmienić.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments