Cameron chce zmiany kierunku globalizacji

Wiadomości

W ostatnim czasie premier Wielkiej Brytanii David Cameron ma dość nietypowe pomysły czy przemyślenia – np. odnośnie polityki stosowanej przeciwko imigracji ze Wschodu. Na niedawnym forum w Davos, Cameron zaproponował, by Europa odwróciła obecny kierunek globalizacji. Premier Wielkiej Brytanii jest zdania, że takie rozwiązanie pozwoliło, by przywrócić na nasz kontynent wiele przedsiębiorstw, które wskutek niefortunnie sprawowanej polityki przeniosły się do Azji – gdyby nie to, mogłyby tworzyć miejsca pracy w Europie.

Cameron jest zdania, że zbyt wiele firm zaczęło umieszczać swoje zakłady produkcyjne w Azji. Obecnie istnieje potrzeba, by europejscy przedsiębiorcy wróciły do produkcji na Zachodzie Europy. Oczywiście jest to trudne do realizacji zadanie, jednak nie nie możliwe. Wszystko zależy od Unii Europejskiej, gdyż tylko za jej pomocą można stworzyć prosty model regulacji kosztów produkcji, do którego mogłyby się stosować poszczególne rządy. Cameron zagroził, że kontynuowanie złej polityki doprowadzi do tego, że przedsiębiorcy będą chcieli robić interesy na innym kontynencie niż Europa. Dodatkowy wpływ na sprawę ma także Komisja Europejska, która powinna przyczynić się do odwrócenia globalizacji poprzez uelastycznienie rynków – powinna przede wszystkim skupić się na likwidacji przeszkód administracyjnych oraz redukcję podatków płaconych przez przedsiębiorstwa i przedsiębiorców.

Nie ulega wątpliwości, że Cameron upatruje wielką szansę w wydobyciu gazu łupkowego metodą szczelinowania hydraulicznego. Dzięki temu można, by wprowadzić dla przedsiębiorców obniżoną cenę energii elektrycznej, która tradycyjnie znajduje się na wyższym poziomie niż ta w Stanach Zjednoczonych lub krajach wschodzących.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments