ludzie

Młodzi Hiszpanie wracają do domów

Finanse osobiste Wiadomości

Nie ulega wątpliwości, że kryzys panujący w Europie jest dotkliwym przeżyciem zwłaszcza wśród osób młodych i dobrze wykształconych. Okazuje się bowiem, że osób mających kwalifikacje jest całkiem sporo, jednak wciąż pogłębiające się bezrobocie stwarza nieprzyjemne warunki do poprawy sytuacji w Europie. Unia Europejska radzi sobie jak może, a dzięki nowym wpływom do budżetu będzie mogła prowadzić bardziej aktywną walkę z bezrobociem – zwłaszcza wśród młodych.

Eksperci twierdzą jednak, że obecne młode pokolenie jest tak naprawdę pokoleniem straconym i nic w tej kwestii nie można zrobić. Komisja Europejska nie ma wątpliwości, że polityka finansowania nowych miejsc pracy jest skuteczna, jednak może się okazać, że jest to pomoc chwilowa. Jak na razie żadne państwo nie ma recepty na sukces, dlatego też trzeba liczyć się z gorszą sytuacją na rynku pracy. Eksperci przewidują, że w ciągu kilku następnych lat sytuacja zmieni się na lepsze, jednak nie będzie to wyraźny skok jakości. Ze względu na wysokie bezrobocie młodzi Hiszpanie muszą wracać do domów swoich rodziców. Hiszpański Narodowy Instytut Statystyki oznajmił, że w 2013 roku liczba zamieszkanie domów zmniejszyła się o 80 tysięcy.

Oznacza to więc, że coraz większa liczba młodych Hiszpanów przeprowadza się z powrotem do rodziców, gdyż nie stać ich utrzymać obecnego mieszkania czy domu. Nie ulega wątpliwości, że sytuacja nie jest ciekawa, zwłaszcza że przez ostatnie pokolenia to dzieci opiekowały się starzejącymi rodzicami, a obecnie jest odwrotnie. Jedynym regularnym przychodem rodziny wydaje się być emerytura bądź renta i z tego zdają się żyć całe rodziny. Wygląda na to, że najbliższe miesiące wcale nie będą lepsze, co zupełnie zniszczy biednych ludzi, których jest zresztą coraz więcej.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments