pieniądze

Masowe niezadowolenie obywateli

Finanse osobiste Wiadomości

Z pewnością większość z was zdaje sobie sprawę z tego, że korupcja jest nieodłącznym elementem dzisiejszego świata. Pomimo ciągłych dążeń do eliminacji korupcji i tak pozostaje ona niepokonana. Nie ulega wątpliwości, że każdy kraj na świecie musi radzić sobie z korupcją – zarówno w administracji, jak i rządzie. W niektórych krajach poziom korupcji przybrał takie rozmiary, że społeczeństwo nie godzi się na dalsze funkcjonowanie władzy – głównie to władza stoi za aferami korupcyjnymi.

Jednym z krajów najbardziej przesiąkniętych korupcją jest Brazylia. Obywatele tego kraju mają już dość ciągłych afer z udziałem naczelnej władzy, wszechobecną korupcją oraz podwyżką cen biletów komunikacji miejskiej – podstawowym transportem w Brazylii. Masowe niezadowolenie społeczeństwa objawiło się w Rio de Janeiro, gdzie doszło do gwałtownych protestów. Lokalne media twierdzą, że protest nie można nazwać pokojowym, gdyż chwilę po jego rozpoczęciu musiała interweniować policja używając m.in. gazu łzawiącego. Protestujący ludzie nie byli dłużni i chwile później zaczęli zmasowany atak przeciwko policjantom obrzucając ich kamieniami oraz butelkami z benzyną. Główne starcia z policją koncentrowały się wokół głównego dworca kolejowego w Rio de Janeiro.

Protesty dotyczyły przede wszystkim ostatniej decyzji, która zmienia ceny biletów za przejazd autobusem z 2,75 reala do 3 reali. Nie ulega jednak wątpliwości, że ludzie są już zmęczeni wszechobecną korupcją oraz astronomicznymi wydatkami za zaplanowane w Brazylii mistrzostwa świata w piłce nożnej, podczas gdy większość społeczeństwa żyje w biedzie i nędzy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o