Padł niechlubny rekord

Wiadomości

O tym, że w Europie panuje kryzys nie trzeba nikogo przekonywać, jednak wciąż pogarszająca się sytuacja w niektórych krajach Unii Europejskiej przyprawia o prawdziwy zawrót głowy, zwłaszcza że po przeciwnej stronie barykady są kraje, które w czasie kryzysu radzą sobie całkiem nieźle. Idealnym przykładem kraju, który od kilku lat notuje wszystkie doły jest Portugalia.

Tamtejszy rząd mimo usilnych starań nie może zaprowadzić porządku i poprawić ogólnie złej sytuacji. Wprowadzenie kilkanaście miesięcy temu polityki oszczędnościowej nie przynosi oczekiwanych rezultatów, dlatego coraz większa liczba obywateli wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu pracy i lepszych perspektyw na dalsze życie. Wśród osób wyjeżdżających przeważają zwłaszcza młodzi Portugalczycy. Ostatni raport sugeruje, że Portugalia odniosła niechlubny rekord w sprawie emigracji zarobkowej. Dlaczego? Ponieważ tylko w 2013 roku ponad 100 tysięcy młodych Portugalczyków postanowiło wyjechać za granicę w poszukiwaniu pracy i szans na lepsze życie. Nie ulega wątpliwości, że tak duża liczba osób udających się na emigrację zarobkową jest największą w historii tego ponad 10-milionowego kraju. Padł więc niechlubny rekord, z którego z pewnością nie są zadowolone władze kraju.

Dalsze dane wskazują, że osoby emigrujące zarobkowo mają od 25 do 34 lat. Głównym kierunkiem emigracji Portugalczyków jest oczywiście Europa. Najczęstszym kierunkiem emigracji dla Portugalczyków jest Szwajcaria. Nie zmienia to jednak faktu, że młodzi ludzie szukają szczęścia w takich krajach jak Niemcy, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii czy nawet w Holandii.

Subscribe
Powiadom o
guest
daj ocenę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments