Oszustwa podatkowe we Francji?

Podatki Wiadomości

Oszustwa podatkowe odbywają się w każdym kraju na świecie. Nie oznacza to jednak, że osoby, które się nimi trudnią mogą wieść życie w spokoju. Dlaczego? Większość państw nagminnie walczy z procederem oszustw podatkowych, który w wyniku działań kryzysu finansowego zdaje się być coraz większy – rośnie więc liczba ujawnionych afer w związku z oszustwem podatkowym. Podobna sytuacja panuje także w Unii Europejskiej, a dokładniej rzecz ujmując we Francji. Francuskie państwo nie jest w żadnym stopniu wolne od oszustw podatkowych, która zdają się być prowadzone na jeszcze większą skalę.

W wyniku przeprowadzonego we Francji śledztwa wynika, że blisko 80 procent wszystkich oszustów podatkowych miało dostęp do konta bankowego we Szwajcarii – z blisko przebadanych 15 tysięcy spraw związanych z oszustwami podatkowymi. Francuski fiskus przyznał z dumą, że zakończył już blisko 2,6 tysięcy postępowań w sprawie niepłacenia podatku, dzięki czemu można było odzyskać blisko 230 milionów euro. Francuski fiskus postanowił zaostrzyć akcję przeciwko osobom, które podejrzewane są o możliwość popełnienia przestępstwa przez oszustwa podatkowe. Niewątpliwie taki ruch jest spowodowany ostatnim skandalem wywołanym przez byłego już ministra do spraw budżetu, Jerome’a Cahuzaca.

Po wybuchu afery Francja postanowiła zaostrzyć walkę przeciwko osobom, które popełniają przestępstwo związane z niezapłaceniem należnego podatku. Obecny minister finansów przekonuje złagodzenie kary dla wszystkich oszustów, którzy oddadzą się w ręce fiskusa w sposób dobrowolny. Jak na razie wyniki są dość zadowalające, gdyż blisko 150 osób tygodniowo oddaje nagromadzone podatki oraz podejmuje się dobrowolnej karze za popełnione niegdyś oszustwo.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments