Wpływ i rola kryptowaluty Bitcoin na gospodarkę

Giełda

Bitcoin to najbardziej popularna kryptowaluta w Internecie. Jest to waluta fiducjarna, która posiada najwyższą cenę na rynku a jednocześnie jej użytkownicy realizują największe obroty. Kryptowaluty, w tym bitcoin, to zabezpieczony kryptograficznie zapis na komputerze lub innym urządzeniu począwszy od przenośnych komputerów a skończywszy na komputerach mobilnych, które posiadają odpowiednią aplikację. Bitcoin to rozwiązanie, które jeśli nawet nie zrewolucjonizuje rynków finansowych to na pewno może zrewolucjonizować rynek obrotu środkami finansowymi w Internecie. Atutem Bitocoina jest duża anonimowość realizowania transakcji czym nie charakteryzują się waluty narodowe.

W Internecie anonimowość realizowania transakcji finansowych ma duże znaczenie, choćby dla bezpieczeństwa danych osobowych. Przy realizowaniu transakcji przy użyciu bitcoina nie trzeba podawać żadnych informacji związanych z miejscem zamieszkania, numerami dokumentów osobistych, imieniem czy nazwiskiem. Dodatkowo każda transakcja może być zrealizowana tylko raz przy użyciu określonej ilości bitcoinów, które wypływają z indywidualnego portfela wirtualnego lub z giełdy, kantoru, na których przechowywane mogą być kryptowaluty. Na giełdach odbywa się również regularny obrót walutą a w kantorach można wymienić bitcoiny również na waluty narodowe.

Korzyści, które przynoszą Bitcoiny

Atutem bitcoinów zarówno dla posiadaczy waluty jak też przyjmujących w nich zapłatę są również niskie koszty transakcyjne. W odróżnieniu od kosztów realizowania transakcji w bankach opłata za wykonanie przelewu w bitcoinach to jedynie ułamek procenta transakcji. Przy transakcjach niskiego priorytetu koszt wynosi jedynie 0,0001 BTC a wyższe opłaty mogą być ustalane indywidualnie przez generujących bloki związanych z transferami. Opłaty takie są dużo niższe w stosunku do opłat związanych z posiadaniem rachunków bankowych. Bitcoin jest w stanie zapewnić dużo szybsze oraz bezpieczniejsze realizowania transakcji, zwłaszcza na polu sprzedaży internetowej, przy której te cechy realizowania transakcji mają szczególne znaczenie zarówno dla kupujących jak też sprzedających.

Źródło: OdkryjBitcoin.pl

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bitcoin
5 lat temu

Bitcoin zmieni świat i finanse.