Będzie redukcja obciążeń podatkowych

Podatki Wiadomości

Wygląda na to, że polityka oferowana przez nowego premiera kraju – Matteo Renzi – zbiera dobre owoce w postaci rosnących słupków wyborczych. Nie ma się co dziwić po ostatniej zapowiedzi ze strony szefa rządu. Renzi stwierdził wręcz, że każdy obywatel Włoch ma szansę na lepsze życie, dlatego blisko 10 milionów osób, będzie mogło skorzystać z planowanej redukcji obciążeń podatkowych we Włoszech. Premier postanowił przedstawić plan zmniejszenia obciążeń podatkowych, które mają wynieść 10 miliardów euro. Stwierdzono, że owa redukcja obciążenia podatkowego będzie dotyczyła jedynie 10 milionów osób, co i tak może mieć niebagatelny wpływ na konsumpcje społeczeństwa.

Nowy szef ogłosił, że owa redukcja będzie operacją o historycznym zasięgu. Jak dotąd włosi nie mogli obserwować tak korzystnych dla nich zmian – przynajmniej dla 10 milionów osób. Włosi odniosą więc korzyść ze zmniejszonych obciążeń podatkowych i zyskają na tym około 80 euro miesięcznie do dotychczasowej pensji. Kwota ta wydaje się być duża, ponieważ w ciągu roku można zaoszczędzić blisko 1000 euro. Warto jednak zaznaczyć, że sytuacja ta będzie dotyczyć jedynie tych osób, które zarabiają mniej, niż 1500 euro miesięcznie.

Warto jednak podkreślić, że redukcja obciążeń podatkowych we Włoszech nie była jedynym sposobem na podniesienie poziomu życia w kraju. Renzi prezentował także serię innych rozwiązań, które mogą przyczynić się nie tylko do wyjścia z kryzysu, ale przede wszystkim do poprawienia sytuacji materialne rodzin. Premier zapewnił także, że nie zamierza podnosić żadnych innych podatków i to bez względu na posiadany majątek czy pracę zarobkową – nie będzie więc słynnego podatku dla bogaczy.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments