Szykuje się zaostrzenie walki z praniem brudnych pieniędzy

Wiadomości

Wygląda na to, że Parlament Europejski rozważa mocne kroki, które mają spowodować likwidację problemu związanego z praniem brudnych pieniędzy, nieprzestrzeganiem prawa finansowego oraz nieodprowadzaniem należnego podatku dla państwa. Niezależnie od wypowiedzianych słów, liczą się przede wszystkim efekty, a te już są dostrzegalne. W jaki sposób? Okazuje się, że w Parlamencie Europejskim dość głośno prowadzone są rozmowy na temat sytuacji związanej z problemem prania brudnych pieniędzy. Co więc zamierza zrobić Parlament Europejski i jakie mogą być tego skutki dla poszczególnych gospodarek w Europie?

Przede wszystkim Parlament Europejski chce zlikwidować lub całkowicie uniemożliwić jeden ze sposobów, przez który prane są w większej mierze pieniądze. Chodzi głównie o likwidację fikcyjnie zakładanych firm, faktur oraz tym bardziej udzielanych na nie pożyczek. Główny projekt PE jest dość znany i oczywisty : musi nastąpić całkowite wyeliminowanie tego uciążliwego problemu. Warto jednak pamiętać, że jest to jeden z kolejnych już kroków, które powziął PE w zwalczaniu legalizacji zysków z nieznanych dotąd źródeł. Co więc szykuje?

Przede wszystkim PE chce wprowadzić specjalny rejestr, w którym każdy właściciel przedsiębiorstw będzie widniał. Identyfikacja rzeczywistego właściciela przedsiębiorstwa lub transakcji handlowej ma kluczowe znaczenie w walce z procederem prania brudnych pieniędzy, a to jak na razie jest priorytet w tej sprawie. Obecnie ukrycie źródła rzeczywistego pochodzenia pieniędzy jest całkiem trudne, gdyż oszuści dokonują wielu przelewów w celu zamaskowania ich rzeczywistego pochodzenia. Nowa propozycja miała by to zmienić. Wszystko okaże się z czasem.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments