rosja

Australia nakłada sankcje na Rosję!

Wiadomości

Ostatnia sytuacja związana z Ukrainą i aneksją Krymu jest wysoce niestosowna i dlatego też odbija się szerokim echem w świecie nadmuchanej polityki. Zachód zamierza walczyć o Krym, nie uznając jego aneksji, twierdząc że była nielegalna i niezgodna z konstytucją Kijowa. Między innymi dlatego kraje zachodu postanowiły włączyć się w aktywną walkę z Rosją, jednak tym razem ograniczają się jedynie do sankcji. Nie jest to oczekiwane sankcje gospodarcze, a jedynie blokady wizowe dla urzędników rosyjskich. Rosja odpowiada tym samym, wprowadzając zakaz wizowy dla amerykańskich kongresmenów.

Na pierwsze, dyplomatyczne sankcje zdecydowały się Stany Zjednoczone oraz Kanada. Następna był Unia Europejska. Obecnie coraz większy sprzeciw na świecie w sprawie Krymu wzbudził reakcję Australii, która także postanowiła wprowadzić odpowiednie sankcje na rosyjskich urzędników. Rząd ogłosił, że zamraża konta i zakazuje wjazdu 12 rosyjskim urzędnikom. Dlaczego Australia zdecydowała się na tak radykalny krok?

Głównym powodem jest obrona międzynarodowego prawa. Minister spraw zagranicznych Australii Julie Bishop, powiedział że prawo międzynarodowe stoi po stronie Ukrainy, ponieważ nie respektuje grabieży terytorium innego państwa pod pretekstem ochrony własnych obywateli, jak to ma miejsce w przypadku Rosji. Dodatkowo prawo międzynarodowe zabrania odebrania ziem innego państwa na podstawie referendum, które tym bardziej nie musiało być wcale uczciwe. Jak na razie ministerstwo nie zdecydowało się ujawnić konkretnych nazwisk urzędników – wątpliwe, by zostały kiedykolwiek podane publicznie, choć w rzeczywistości nie jest to żadną tajemnicą.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments