MFW podaje termin udzielenia pomocy Ukrainie

Wiadomości

Wygląda na to, że spór pomiędzy Rosją, a Ukrainą staje się dużo bardziej stabilny. Nie chodzi tu jednak o koniec konfliktu oraz rozmowy dyplomatyczne pomiędzy krajami, a wycofanie rosyjskich wojsk graniczących z Ukrainą. Dzięki temu można spokojnie pomyśleć co dalej. A jest się nad czym zastanawiać, ponieważ Ukraina wplątała się w poważne problemy finansowe oraz gospodarcze. Tamtejsza gospodarka wymaga więc odpowiednich nakładów finansowych, które pozwolą przywrócić kraju stabilność. Nie będzie to takie proste, ale Międzynarodowy Fundusz Walutowy ma plan.

Planem jest udzielenie pomocy finansowej dla Ukrainy. Do tej pory nie znaliśmy terminu, ani tym bardziej daty otrzymania przez Kijów międzynarodowego wsparcia finansowego. Międzynarodowy Fundusz Walutowy postanowił przerwać milczenie, wskazując, że już do końca kwietnia Ukraina powinna otrzymać pierwszą transzę zapowiadanej pomocy finansowej. Agencja Reutera przekonuje, że pierwsza transza pomocy będzie wynosić blisko trzy miliardy dolarów.

Nie ulega wątpliwości, że ogłoszenie realnego terminu udzielenia pierwszej transzy pożyczki jest skutkiem porozumienia się z Ukraina w sprawie wsparcia jej reform. Kredyt będzie obowiązywał przez dwa lata, jednak w dalszym czasie przewiduje się, że zaistnieje potrzeba dalszych pożyczek, które mogą nawet osiągnąć 27 miliardów dolarów. Warto jednak podkreślić, że pieniądze z uzyskanej pożyczki zostaną przeznaczone na plan reform kraju, który wymagał tego już od kilku lat. Ukraińska gospodarka w ciągu następnych lat będzie mocno „modernizowana” co powinno przyczynić się dalszej i aktywnej pracy, na rzecz lepszego życia dla tamtejszych mieszkańców.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments