ONZ apeluje o spokój w napiętej sytuacji związanej z Ukrainą

Wiadomości

Niepewna sytuacja na wschodzie Ukrainy doprowadza do radykalnych posunięć ze strony aktualnie rządzących. Rosja potępia stanowisko Kijowa, jakoby ten miał użyć antyterrorystów, czy nawet armii, by zdławić powstania separatystów w wschodzie kraju. Nie ulega jednak wątpliwości, że to właśnie Kreml jest najmniej odpowiednim „partnerem” politycznym, który może mieć jakiekolwiek obiekcje związane ze sprawowaniem władzy na Ukrainie, a aneksja Krymu tylko to potwierdza. Imperialny zapęd Rosji został już zauważony przez większość krajów Unii Europejskiej, Stany Zjednoczone, NATO czy nawet ONZ.

Niepokojące zjawisko, zdolne wywołać wojnę o zasięgu światowym jest w dzisiejszych czasach bardzo niebezpieczne. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Nie ma ich też sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun, który apeluje o spokój i wspólny dialog w obliczu coraz to bardziej pogarszającej się sytuacji na wschodzie Ukrainy. Sekretarz generalny ONZ przypomniał, że konflikt nie służy żadnej ze stron i nie jest odpowiedzią na trapiące nas problemy. Powinna zapanować zgoda i gotowość do realizowania planu pokojowego – zaapelował.

Sekretarz generalny ONZ zaapelował także do państw, które mają możliwości, by ustabilizować niepewną sytuację na Ukrainie. Bez wspólnego i konstruktywnego dialogu, nie ma szans na zmniejszenie napięcia. ONZ jest zaniepokojone wszelkimi działaniami Rosji, które mają na celu zdestabilizować sytuację na Ukrainie. Jak wyraził to Ban Ki Mun – są one godne ubolewania.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments