Portugalia – kraj dla emerytów?

Wiadomości

Wszystko wskazuje na to, że ubiegłoroczne zniesienie podatków dla zagranicznych emerytów stało się popularniejsze, niż uprzednio sądzono. To, że Portugalia promuje się w Europie, pozyskuje nowych obywateli oraz gromadzi zyski jest jawne. Rządowa polityka skłania się ku większej promocji i otwartość na nowych obywateli, którzy otrzymują stosowne upusty np. na pozyskanie ziemi, czy jak w dzisiejszym przypadku, rząd znosi obowiązek odprowadzania podatku dla zagranicznych emerytów. Stwarza to spore możliwości dla poszczególnych regionów – głównie turystycznych – o czym władza doskonale wie.

Emeryci z zagranicy nie będą więc musieli odprowadzać podatku, jeżeli na starość zechcą zamieszkać w Portugalii. Początkowo nie wiązano z akcją większych nadziei, choć liczono się z małym odzewem. Promocja okazała się być bardzo udana, o czym świadczą wyniki informujące, że ilość napływających do kraju seniorów, ciągle się zwiększa. Największa liczba emerytów pochodzi z Holandii, Irlandii, Niemiec oraz Francji.

Zniesienie podatków to doskonały plan dla osiadłych emerytów, którzy planują zmniejszyć swoje comiesięczne koszty. Oczywiście nie ma nic za darmo. Rząd także zamierza na tym zyskać, ponieważ z pozoru tańsze życie w Lizbonie, będzie wymagać zakupu nieruchomości, a ta do tanich nie należy. Nie ulega więc wątpliwości, że na mieszkanie w rejonach Portugalii będą sobie mogli pozwolić bardziej zamożni seniorzy, a nie da się ukryć, że na takich państwu najbardziej zależy.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments