Ubóstwo w UE – problem się pogłębia

Wiadomości

Jeszcze kilka lat temu nikt by nie przypuścił, że sytuacja w Europie ulegnie tak dramatycznej zmianie. Wszystko wskazywało na to, że Wspólnota Europejska ma przed sobą złoty wiek, wiek rozkwitu, dużych inwestycji i stałego wzrostu. Obecnie nie jest tak kolorowo, a jeden problem goni drugi. Oczywiście, wszystko przez kryzys – większość z nas tak właśnie stwierdzi. I wiecie co? Ciężko się z tym nie zgodzić. Koniec obiecanek bez pokrycia, wydawania pieniędzy których się naprawdę nie ma. Czas rozliczeń. Czy Unia Europejska może temu wszystkie podołać? Rzekłbym, że tak, gdybym nie znał ludzi, ich skłonności oraz przyszłości na obecnie zbliżające się latam. Mam wrażenie, że wcale nie będzie lepiej, a informacje o ubóstwie tylko potwierdzają moje przypuszczenia.

Poziom bezrobocia w Europie zagraża stabilizacji i bezpieczeństwu. Co do tego nie można mieć wątpliwości. Co więcej, doprowadza do ubóstwa, czy nędzy, która jeszcze jakiś czas temu była europejczykom zupełnie obca, jakby w ogóle nie istniała. Stowarzyszenie Lekarzy Świata opublikowało raport, z którego wynika że to przez kryzys finansowy, najbiedniejsi mieszkańcy Europy są pozbawieni podstawowej opieki zdrowotnej, która im się zwyczajnie należy.

Stowarzyszenie już od dawna apeluje do potęg tego świata, by udostępniły dostęp do opieki medycznej dla wszystkich mieszkańców, także tych najbiedniejszych. Nie ciężko jest się jednak przekonać o tym, gdzie apel tak naprawdę trafia. Nie jest on wysłuchiwany, ponieważ w dzisiejszym świecie liczy się pieniądz, a biedni go nie mają. Dla państwa liczy się zysk, a kosztem jest służba zdrowia, do której wciąż musi dokładać. Darmowa usługa była by więc niemożliwa do zrealizowania. Nie w czasach, gdzie przyszło nam żyć.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments