Nowe sankcje dla Rosji? Moskwa ostrzega Niemców i Polaków

Wiadomości

Obecne sankcje wobec Rosji są wysoce nieskuteczne, przynajmniej jeżeli chodzi o sankcje europejskie. Dużo bardziej dotkliwsze są sankcje wymierzone przez Stany Zjednoczone – trafiają one bezpośrednio w gospodarkę kraju. Unia Europejska także planuje wprowadzenie dalszych sankcji, które w ostatecznym etapie mogłyby zagrozić gospodarce Moskwy, jak i Europy – wstrzymanie dostaw gazu. Rosja podjęła więc kroki by poinformować o swoim stanowisku w przypadku, gdyby pogłębienie sankcji faktycznie miało nadejść. Kreml zauważa, że wprowadzenie nowych sankcji wobec Rosji nie nie da, ponieważ nie będą one w stanie skłonić do zmiany stanowiska w sprawie Krymu. Przy okazji zaapelowano do Niemiec i Polski, by na przyszłość kierowały się własnymi interesami – interesami narodu.

Rosja zauważa także, że wprowadzenie nowych sankcji nie tylko nie zmusi Kreml do zmiany stanowiska, co utrudni wspólne poszukiwanie dróg wyjścia z kryzysowej sytuacji. Kwestia ta ma zostać poruszona także w czasie spotkania w Sankt Petersburgu, do którego ma dojść dziś pomiędzy dyplomacją Rosji, Niemiec i Polski. Kreml ma nadzieję, że zarówno Polska, jak i Niemcy zrozumieją powagę sytuacji i będą miarkować swoje działania interesem narodowym.

Nie ulega jednak wątpliwości, że zarówno Berlin, jak i Warszawa mają inne zdanie na ten temat i z pewnością nie będą się bały mówić o nim głośno. Nie zmienia to jednak ich podejścia do sprawy, by konflikt został zażegnany na szczeblu dyplomacji. Bez aktywnych działań na tle dyplomacji europejskiej, nie będzie można mówić o trwałym rozwiązaniu konfliktu ukraińskiego. Nadzieję na jego szybkie zażegnanie ma nie tylko Ukraina, ale także reszta społeczności międzynarodowej.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments