david cameron

Wielka Brytania zamierza bronić młodzież przed groźną żywnością

Wiadomości

W opinii rządu Wielkiej Brytanii niezdrowa żywność, czy raczej groźna dla zdrowia to słodkie napoje oraz przesłodzone jedzenie. W tym przypadku ministerstwo zdrowia zamierza wziąć wyraźny udział w akcji w sprawie cukru, dodatkowo rekomendując wszelkie działania mające na celu zmniejszenie ilości cukru w podstawowym jedzeniu serwowanym milionom Brytyjczyków w Wielkiej Brytanii. Brytyjskie ministerstwo zdrowia zamierza więc wziąć udział w kampanii na rzecz ochrony dziecka przed przesłodzoną żywnością i napojami. Co ciekawe, program ten zbiega się z przygotowywaną właśnie kampania rządu na rzecz walki z otyłością – zarówno wśród dzieci, jak i wśród młodzieży.

Brytyjskie ministerstwo zdrowia chciałoby, by akcja w sprawie cukru powtórzyła sukces ostatniej kampanii, która szerzej omawiała problem tłuszczu w serwowanym nam jedzeni – kampania antytłuszczowa. Kampania przyczyniła się do likwidacji sklepików wokół szkół, gdzie podawano zwykle niezdrową żywność. Uczniowie zamiast korzystać ze szkolnej stołówki zaczynali przychodzić z niezdrowym jedzeniem oferowanym im w szkolnym sklepiku.

Likwidacja tych punktów z fast foodami przesądziło o otyłości wśród dzieci poniżej 15 roku życia. Najnowsze badania wskazują, że problem z otyłością w tym konkretnym przypadku jest znacznie mniejszy. Nie zmienia to jednak faktu, że akcja powiązana z tłuszczem czy cukrem to w dalszym ciągu za mało. Rząd chce obniżyć zawartość cukru w żywności i napojach aż o 40 procent do 2020 roku. Wszystko wskazuje na to, że polityka promocji zdrowej trybu życia wśród najmłodszych właśnie ruszyła pełną parą.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments